Прем'єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей відмовилася назвати дату свої відставки, проте пообіцяла узгодити графік виборів нового лідера в найближчі тижні, після голосування щодо угоди про Brexit.

Як повідомляє Independent, про це йшлося під час засідання комітету Консервативної партії.

Так, за словами голови комітету Грема Брейді, він знову зустрінеться з Мей у червні, щоб «узгодити графік виборів нового лідера».

Він зазначив, що Мей сповнена рішучості забезпечити вихід з ЄС і присвячує свої зусилля забезпеченню другого читання угоди на тижні, який починається 3 червня, утвердженню даної угоди та виходу Сполученого Королівства з ЄС влітку.

Крім того, за його словами, зустріч відбудеться незалежно від того, яким буде результат голосування за угодою.

Нагадаємо, 28 лютого парламент Великої Британії підтримав ініціативу Мей, яка може відтермінувати Brexit.

14 лютого Парламент Великої Британії не підтримав ініціативу прем’єр-міністерки Терези Мей щодо відтермінування виходу країни з Євросоюзу.

15 січня депутати парламенту Великої Британії відхилили угоду про вихід країни з Європейського Союзу, на якій наполягала прем'єр-міністерка Тереза Мей. Відтак Сполучене Королівство або залишить ЄС без угоди, або відтермінує Brexit, або домовлятиметься про нову угоду чи нові умови виходу.

Головним каменем спотикання тоді стало питання про те, як виглядатиме єдиний сухопутний кордон Великої Британії з ЄС, між Північною Ірландією та республікою Ірландія.

Раніше Європейський суд вирішив, що Британія зможе розірвати угоду з ЄС про Brexit в односторонньому порядку. і вона не потребуватиме згоди 27-х країн.

25 листопада країни ЄС ухвалили угоду з Британією про Brexit. Напередодні саміту прем’єрка Британії написала лист до народу, в якому закликала підтримати Brexit.

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року.

Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. Остаточно вийти з ЄС Британія має 29 березня 2019 року.Поділитись: