Тернопільську область можуть перенести у «зелену» зону карантину, оскільки в регіоні фіксують покращення епідеміологічної ситуації.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час онлайн-брифінгу 5 серпня.

Він каже, що Тернопільщина вже чотири дні відповідає індикаторам і тому може бути переведена в «зелену» зону.

Крім того, Вінницька область вже шість днів не перевищує чотири показники МОЗ.

Водночас Рівненька і Харківська області вже 9 і 6 днів поспіль відповідно перевищують показники, необхідні для «зеленої» зони.

Чи всі дотримуються посиленого карантину?

Тернопіль, Луцьк і Кіцманський район Чернівецької області потрапили до «червоної» зони карантину. Це означає найгіршу ситуацію з коронавірусом. У цих регіонах забороняється робота транспорту, ТРЦ, кафе, ресторанів та відвідування закладів освіти.

Проте у Тернополі попросили Державну комісію з надзвичайних ситуацій виключити місто з «червоної» зони за рівнем поширення COVID-19. Поки комісія не ухвалить таке рішення, в місті дотримуватимуться обмежень «помаранчевої» зони.

Відмовився посилювати карантин і Луцьк. Міська рада попросила не заважати бізнесу працювати. А в поліції пояснили, що проводять пояснювальні роботи, але обіцяють надалі карати «злісних порушників» карантину.

Водночас у Міністерстві охорони здоров'я кажуть, що місцева влада не може послаблювати карантин.

Які правила діють зараз?

З 3 серпня в Україні працює нова форма адаптивного карантину, відповідно до якої країну ділять на чотири зони за рівнем епідеміологічної небезпеки. У «червоній зоні» заборонили рух громадського транспорту, відтак Укрзалізниця оголосила про припинення продажу квитків до станцій, розташованих у «червоній» зоні. Перевізник також заявив, що не зупинятиме потяги на таких станціях. Утім 3 серпня, попри таку заборону, 85 пасажирів, що їхали з Херсона, домоглися зупинки поїзда в Тернополі.

Поділитись: