Компанія «ДТЕК Східенерго», що оперує Луганською теплоелектростанцією, заборгувала державі близько 1 мільярда гривень за постачання газу. Компанія належить українському олігарху Рінату Ахметову.

Борг «ДТЕК Східенерго» складається з двох частин: 318 мільйонів гривень, на які «ДТЕК» самовільно відібрала газ із газорозподільчої мережі після того, як втратила офіційного постачальника газу. При цьому, компанія через суд домоглася заборони на своє відключення від газопостачання.

«Луганська ТЕС, з початку лютого 2020 року не має постачальника газу та здійснює його несанкціонований відбір з ГТС через мережу АТ «Луганськгазу». За період з 1 лютого обсяг несплаченого відбору газу в грошовому еквіваленті склав 318 млн грн», — повідомляють в Оператора ГТС.

Друга частина боргів «ДТЕК» — стара заборгованість за газ у розмірі 707 мільйонів гривень, про яку повідомили «Наші гроші».

Газ компанія Ахметова використовує для виробництва електроенергії, оскільки наразі має проблеми з постачанням вугілля. Такі поставки блокуються Росією та контрольованими нею силами на окупованій частині Луганської області.

Окрім боргів за газ, «ДТЕК Східенерго» має заборгованість за транспортування електроенергії на суму близько 700 мільйонів гривень, тому загальна заборгованість компанії перед державою сягає 1,7 мільярда гривень.

29 липня 2019 року Луганська ТЕС перейшла на використання газу замість вугілля при виробництві електроенергії. Причиною цього стало блокування постачання антрациту на ТЕС з території Росії.

Тоді в уряді запропонували зобов’язати Нафтогаз продавати газ Луганській ТЕС за зниженою ціною, щоб забезпечити її стабільну роботу. Однак згодом це рішення розкритикували та скасували.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile