П’ять років тому водій таксі з Нової Зеландії Тоні Пейнтинґ підібрав на вулиці пташенят буревісників Гаттона — це рідкісний вид птахів. Відтоді він очолює групу волонтерів, які допомагають зберегти популяцію птахів у країні.

Історію Пейнтинґа розповідає The Guardian.

Буревісники Гаттона — це єдиний у світі вид морських птахів, що гніздяться в горах, на висоті десь 1,2 кілометра. Із 1960-х в птахи стали жити групами в середньому по дві особини, через що Міністерство охорони природи Нової Зеландії визнало їх рідкісним видом.

Одна з причин, чому так стається, полягає в тому, що молоді буревісники, які починають самостійно досліджувати природу, плутають поверхню океану з гладким чорним асфальтом — особливо в поширені для Нової Зеландії туманні ночі. Птахи врізаються об асфальт, травмуються — і нерідко потрапляють під колеса автівок або з’їдаються місцевими хижаками.

Уже п’ять років Тоні Пейнтинґ щовечора під час сезону оперення буревісників (березень-квітень) патрулює вулиці свого рідного міста Каікоура, що на східному узбережжі Південного острова Нової Зеландії. Там він разом із волонтерами шукає пташенят буревісників Гаттона і передає їх місцевому фонду із захисту рідкісних птахів.

«Я виходжу десь за пів години, як стемніє. І потім виходжу щогодини до о пів на першу ночі. Вони (птахи — ред.) десь пів години якраз спускаються з гір», — говорить чоловік у коментарі The Guardian. Одного разу Пейнтинґ разом із волонтерами так урятували понад 200 пташенят, працюючи до самого світанку.

Урятованих пташенят волонтери передають до благодійного фонду, який у разі потреби доглядає за птахами, а потім відпускає їх у море.

«Я просто люблю птахів і знаю, що вони перебувають під загрозою, тож я відчував серцем, що маю допомогти зберегти їхній вид», — додає Пейнтинґ.

Поділитись: