Протестувальник у символічному жовтому жилеті із прапором Франції під час зіткнень із поліцією біля Тріумфальної арки на Єлисейських полях у Парижі, Франція, 1 грудня 2018 року
Фото:

EPA-EFE/YOAN VALAT

Французький протестний рух «жовті жилети» та крайня права партія «Альтернатива для Німеччини» підтримують тісні контакти з російськими провладними політиками.

Це підтверджують документи, які опинилися в розпорядженні видання The Insider.

Видання наводить листи Леоніда Слуцького — глави комітету російської Державної думи з міжнародних питань. У них політик просить російські консульства надати візи деяким європейським політикам.

Серед них — член маргінальної французької лівої партії «Непокірна Франція» Мішель Ларіве, а також Максім да Сільва та Андре Гі. Усі троє відомі як учасники та організатори руху «жовтих жилетів», зазначає The Insider.

А серед запрошених представників Німеччини у листах Слуцького першими згадуються депутат Бундестагу від «Альтернативи для Німеччини» Кай Ґотшалк і членкиня цієї партії Коріна Бюлоу.

Протестний рух «жовтих жилетів» у Франції виник у листопаді 2018 року. Приводом стало рішення уряду країни підвищити ціни на паливо. Пізніше уряд Франції його скасував, але протести продовжилися. Демонстранти виступають проти нової соціальної політики президента Еммануеля Макрона, яка розширює права роботодавців і поступово скасовує пільги для робітників.

«Альтернатива для Німеччини» є крайньою правою партією Німеччини, яка виступає проти подальшої інтеграції та розширення ЄС та подальшої міграції. Представники «Альтернативи для Німеччини» критично висловлювалися щодо санкцій ЄС проти Росії та публічно підтримували Володимира Путіна. На виборах у 2017 році партія вперше потрапила до німецького парламенту, посівши третє місце з 12,6% голосів.

Поділитись: