The Wall Street Journal назвала імена спонсорів мітингу на підтримку Трампа 6 січня, після якого почався штурм Капітолія

Видання The Wall Street Journal дізналося імена людей, які спонсорували мітинг прихильників колишнього президента США Дональда Трампа 6 січня у Вашингтоні. Частина його учасників після цього пішла до Капітолія (будівлі Конгресу США) і штурмом прорвалася до неї.
Згідно з документами, які отримало у своєму розпорядженні видання, одним зі спонсорів мітингу був Алекс Джонс — відомий у США радіоведучий і прихильних теорій змов. Соцмережі заблокували сторінки Джонса через поширення дезінформації та антинаукових речей.
За даними WSJ, Джонс спершу планував надати 50 тисяч доларів організаторам заходу, щоб ті дали йому можливість виступити. Але на нього вийшла Джулі Дженкінс Фанчеллі — бізнесвумен, сім’я якої володіє мережею супермаркетів Publix, — і допомогла йому збільшити внесок до 300 тисяч доларів. Загальний бюджет організаторів мітингу становив 500 тисяч доларів.

Фанчеллі відома як одна з найбільших донорів Республіканської партії, від якої Трампа й обрали президентом. Протягом передвиборчої кампанії у 2020 році вона пожертвувала штабу республіканця майже один мільйон доларів.
Зрештою, кошти, які сам Джонс планував передати організаторам мітингу на підтримку Трампа, пішли на інший захід, що відбувся днем раніше, 5 січня. А втім, 6 січня Джонс був присутній на мітингу; очевидці бачили його й біля Капітолія під час його штурму. Там він нібито закликав присутніх через гучномовець бути мирними і долучитися до іншого мітингу.
До цього мітингу, як з’ясувало The Wall Street Journal, причетна Керолін Рен — фінансистка, яка співпрацювала зі згаданою Фанчеллі. Крім того, Рен допомагала в організації й інших заходів 6 січня на підтримку Трампа.
Опоненти Трампа вважають, що його заклики на мітингу на свою підтримку 6 січня «іти на Капітолій» призвели до насильницьких подій у будівлі Конгресу США. Саме це стало підставою для оголошення Трампу імпічменту за статтею «підбурювання до повстання».
Що сталося у Капітолії?
6 січня сотні людей прорвалися через поліцейський кордон у будівлю Капітолія у Вашингтоні, де американський парламент мав затвердити результати виборів президента США. Засідання Сенату (а згодом — і Палати представників) тимчасово перервали, а в Конгресі оголосили локдаун. Проте конгресмени зібралися на засідання дещо пізніше й усе-таки оголосили Байдена переможцем виборів.
Відомо, що внаслідок штурму загинули п'ятеро людей, серед яких четверо мітингарів та один поліцейський, також є інформація про поранених серед мітингувальників і правоохоронців. Детальніше про те, що відбувалось у Вашингтоні, читайте в нашому матеріалі.
Станом на 27 січня кількість упізнаних людей, які брали участь у штурмі Капітолія 6 січня, вже сягнула 400 та продовжує зростати. Правоохоронці висунули звинувачення 135 учасникам штурму та заарештували їх.
- Поділитися: