Соцмережа TikTok встановила правила, за якими модератори додатка обмежували охоплення відео користувачів з інвалідністю, а також представників ЛГБТ.

Про це повідомило німецьке видання Netzpolitik.

У соцмережі заявили, що правила ввели для зменшення кібербулінгу користувачів. Як пише BBC, у TikTok визнали правила хибними.

Модератори самі ухвалювали рішення про те, відео яких користувачів відносити до «спеціальної категорії», та вручну обмежували їм охоплення. Популярність у TikTok залежить від того, чи потрапляє контент на сторінку рекомендацій.

Зазначається, що модератори мали шукати відео людей з інвалідністю, з синдромом Дауна, з аутизмом, людей з викривленим обличчям, косоокістю або родимками на обличчі. Такі відео потрапляли до «категорії ризику» Auto R.

Відео Auto R рекомендували до перегляду тільки в країнах, де перебуває автор ролику. До того ж, після 6-10 тисяч переглядів такі відео взагалі переставали потрапляти до стрічки рекомендацій.

Представник TikTok повідомив, що соцмережа відмовилася від правил приховувати відео користувачів з інвалідністю. Водночас видання Netzpolitik пише, що ще у вересні 2019 році модератори користувалися цими правилами.

Нагадаємо, TikTok заблокував блогерку, яка розповіла про табори для мусульман у Китаї. Потім її розблокували й вибачилися.

Поділитись: