Наразі є недостатньо інформації стосовно того, яким чином Павло Гриб опинився в СІЗО у Краснодарі.

Наразі є недостатньо інформації стосовно того, яким чином Павло Гриб опинився в СІЗО у Краснодарі.

Про це під час брифінгу на навчаннях Захід-2017 у Білорусі заявив надзвичайний та повноважний посол України Ігор Кизим.

«Дуже важливі деталі, чи допомогали це робити чи не допомагали — білоруські «активісти», скажімо так, — «спецслужби» я не буду казати ... чи це випадково вийшло. Чи це без відома білоруської сторони відбувались захоплення якесь. Тут дуже багато таких деталей, про які я зможу говорити, коли отримаю відомості від самого Павла Гриба», — розповів посол. 

Ігор Кизим також зазначив, що наразі очікують, щоб до Гриба все ж допустили консула, і тоді, за його словами будуть відомі всі обставини викрадення сина українського офіцера.

Він повідомив, що у Будапешті міністр закордонних справ України Павло Клімкін мав зустріч з білоруським колегою Володиром Макєєм.

«Він не зміг пояснити, як це трапилось. Все сходиться до того, що вони зробили відповідні запити до правоохоронних органів і чекають відповідей», — зазначив Кизим.

Він також висловив здивування тим, що справа затягується.

«Можна було раніше зв’язатись з тими ж росіянами, якщо в них спільно відбуваються ці заходи по протидії тероризму», — додав посол.

Міністр Павло Клімкін повідомив, що Україна не отримала відповіді від Білорусі щодо обставин затримання Гриба.

28 серпня український офіцер Ігор Гриб заявив про викрадення сина спецслужбами РФ у Білорусі. За його словами, ФСБ виманило Павла до Гомеля, під виглядом зустрічі з дівчиною та провело затримання.

Згодом у МЗС підтвердили, що Павло Гриб, який зник у білоруському Гомелі, перебуває в управлінні ФСБ Росії у Краснодарі.

11 вересня російський адвокат сказав, що зміг зустрітися з Грибом у СІЗО Краснодара. 15 вересня у МЗС Громадському повідомили, що Гриб опинився у російській лікарні. Україна вимагає від РФ обстеження Гриба українськими лікарями.

ЧИТАЙТЕ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом.

 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: