Міністр Японії з питань Олімпійських ігор Сейко Хашімото заявив, що змагання мають бути проведені в Токіо «за будь-яку ціну». На проведення літньої Олімпіади налаштовані і в Міжнародному олімпійському комітеті. Але як при цьому убезпечити спортсменів і глядачів від коронавірусу — остаточної відповіді немає.

Під час спілкування із журналістами 8 вересня Хашімото- сам колишній олімпійський спортсмен — заявив, що організатори Олімпійських ігор разом зі спортсменами міркують над форматом безпечного проведення спортивних змагань.

«Гадаю, ми маємо провести Олімпіаду за будь-яку ціну. Хочу зосередити всі наші зусилля на заходах проти коронавірусу», — цитує японського чиновника The Guardian.

Раніше віцепрезидент Міжнародного олімпійського комітету Джон Коутс заявив, що Олімпіада-2021 відбудеться «з або без COVID-19», назвавши її «Іграми, що підкорили коронавірус».

А що ж робитимуть, аби Ігри були безпечними?

Над цим працює робоча група у складі організаторів Олімпіади-2021, фахівців у сфері охорони здоров’я та японських урядовців. Вона розглядає понад 200 пропозицій із убезпечення Ігор від спалаху коронавірусу.

За даними The Guardian, серед заходів, які нині розглядає робоча група, — збільшення часу перебування спортсменів за межами так званого олімпійського містечка, де їх регулярно тестуватимуть на коронавірус, а також обмеження кількості глядачів, персоналу та спортсменів, що беруть участь в одному змаганні.

Утім організатори публічно заперечували можливість згортання масштабів Олімпіади, в якій мають узяти участь близько 11 тисяч спортсменів із понад 200 країн світу.

Перенесення Олімпіади в Токіо

Олімпійські ігри були єдиним масштабним спортивним заходом, який «тримався до останнього» і не поспішав оголошувати про скасування чи перенесення через пандемію коронавірусу.

Спершу про відмову від участі в літніх Олімпійських іграх-2020 у Токіо через поширення коронавірусу заявили збірні Канади та Австралії. Національний олімпійський комітет Канади тоді також закликав МОК і ВООЗ перенести ігри на літо 2021 року.

Потім Міжнародний олімпійський комітет виключив можливість проведення Олімпійських ігор-2020 у Токіо без глядачів, оскільки, на його думку, це суперечитиме самій суті олімпійських змагань, покликаних збирати людей разом.

У березні прем'єр-міністр Японії Абе Шіндзо попрохав про відтермінування 32-их Літніх Олімпійських ігор-2020, що мають відбутися в Токіо, на один рік через пандемію коронавірусу. МОК погодився з пропозицією прем'єра.

Літні Олімпійські ігри повинні відбутися в Токіо з 24 липня до 9 серпня 2021 року. Перенесення ігор відбулося вперше в історії Олімпіади: раніше змагання лише скасовували в 1916, 1940 і 1944 роках через світові війни.

Поділитись: