Десятеро ієрархів Української православної церкви Московського патріархату підтримали Томос про надання автокефалії українській церкві.

Десятеро ієрархів Української православної церкви Московського патріархату підтримали Томос про надання автокефалії українській церкві.

Про це повідомив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет, передає «Українська правда».

«Ми знаємо, що підписались біля десяти, проте публічно заявили двоє», — зазначив він.

На питання, чи бояться покарання Руської православної церкви ті ієрархи, що публічно не висловили свою позицію, Філарет відповів, що після утворення єдиної української Помісної церкви боятися буде нікого.

Також патріарх розповів, що, «за деякими спостереженнями», приблизно дві третини Московського патріархату виступають за приєднання до УПЦ КП.

Раніше вУПЦ МП заявили, що Томос про автокефалію української церкви вже готовий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?

В УПЦ МП заявляли, що Патріарх УПЦ КП Філарет закликає до «релігійної війни».

Нагадаємо, 19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Раніше Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile