ENRU

ТОП-5 тижня: про стіну з Росією, колючий дріт у Грузії та секс в СРСР

0c17ea9da21420668
Фото: Анна Цигима/Громадське
А також про SIM-картку за паспортом і полонених бойовика «ДНР».

«Стіна» та затримання прикордонників

Детективи Національного антикорупційного бюро затримали сімох осіб. Їх підозрюють у розкраданні та нецільовому використанні коштів, які виділялися з держбюджету на будівництво та облаштування проекту «Стіна» на українсько-російському кордоні.

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі стверджують, що в слідства є висновки проектно-будівної експертизи, які підтверджують збитки державі на 16,7 мільйонів гривень.

Громадське розповідає, що відомо про це затримання.

«Стіна»: що відомо про затримання прикордонників

Фото: Андрій Кравченко/POOL/УНІАН

Життя крізь колючий дріт.

«Ось і маршрутка Горі-Цхінвалі приїхала», — каже 78-річний Віталій Касрадзе, стоячи на дорозі, що веде з грузинського міста Горі до Цхінвалі, столиці окупованої Росією Південної Осетії. Ми — за 200 метрів від лінії розмежування в грузинському селище Ергнеті. Воно межує з Цхінвалі.

Здається, що мікроавтобус прямує просто до КПП, за яким – Цхінвальський регіон. Але таки зупиняється. Далі – дорога, яку перерізають зелені банери. Але немає проїзду. «Вибачте, маршрутка Горі-Ергнеті. До Цхінвалі ніхто не їздить і нікого не пускають», — виправляє обмовку Віталій Касадзе, осетинський грузин з Ергнеті.

Репортаж про окуповану частину Грузії.

Фото: Анна Цигима/Громадське

Секс в СРСР

Американський режисер Чед Грасія приїхав в Україну знімати новий фільм. Його перша стрічка «Російський дятел» присвячена розслідуванню трагедії на Чорнобильській АЕС.

Нині він вирішив звернутися до теми сексу в Радянському Союзі.

В інтерв’ю Громадському режисер розповів, як у тоталітарній державі використовували секс у політиці, і наскільки змінилося ставлення до цієї теми з часів розпаду СРСР

«Навчити сексу в СРСР могли тільки в КДБ» — американський режисер

Фото: Микола Дондюк/Громадське

SIM-картка за паспортом

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України запропонувала законопроект, яким передбачається реєстрація всіх мобільних абонентів та пристроїв.

Необхідність таких змін пояснюють тим, що це підвищить кібербезпеку, сприятиме розслідуванню та протидії злочинам.

Громадське розбиралося, як і коли впроваджуватиметься законопроект, на якій стадії він перебуває, та яким чином діє практика продажу SIM-карток за паспортами в різних країнах світу.

SIM-картка за паспортом: загроза приватності, кібербезпека та світовий досвід

Фото: EPA/ROMAN PILIPEY

Розповідь полонених бойовика «ДНР» «Керч»

Громадське поспілкувалося з колишніми полоненими Вадима «Керчі» Погодіна, якого звинувачують у вбивстві підлітка в Донецьку в 2014 році. Попри те, що цих людей незаконно утримували і катували, у порушених кримінальних провадженнях він не фігурує навіть як підозрюваний.

«До нас вийшли 5 людей з автоматами, серед них був «Керч» — полонені бойовика «ДНР»