А також що означає набуття чинності Угоди про асоціацію з ЄС і чому дорожчає скраплений газ.

УГОДА ПРО АСОЦІАЦІЮ З ЄС

Процес підписання та ратифікації Угоди тривав майже чотири роки – ще від 2013-го. Угода з Україною була для Євросоюзу, мабуть, найдраматичнішою з усіх, які він коли-небудь укладав з іншими країнами.

Євромайдан, війна, анексія Криму, референдум у Нідерландах, кілька серій підписання та ратифікації, кроки назад і вперед – все це так чи інакше пов’язане з Угодою. І все це тягне на гостросюжетний фільм – чи принаймні розділ у підручнику з історії.

Як тривав цей процес і що набуття чинності означає для України – розбирається Громадське.

Асоціація з ЄС набула чинності: що це означає?

Фото: European Union/POOL

РІЧНИЦЯ ІЛОВАЙСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

Три роки тому в ці дні тривала битва за Іловайськ. Її головним підсумком стало перше в історії озброєного конфлікту призупинення бойових дій. Відтак почався переговорний процес у Мінську. 

За даними військової прокуратури України, саме там уперше в бій вступили регулярні частини російських збройних сил. Точних утрат досі ніхто назвати не може. Військова прокуратура нарахувала 366 загиблих солдатів ЗСУ, 429 поранених та 300 полонених (з них 8 — досі в полоні). У той час як управління зв’язків з громадськістю ЗСУ називає інші цифри: загальні бойові втрати сил АТО під час боїв в районі Іловайська склали 437 осіб (192 загинули, 212 поранені, 25 зникли безвісти, 8 утримуються в заручниках).

Але ці дані не враховують утрати добровольчих батальйонів, нерозпізнані тіла бійців, похованих на цвинтарі в Дніпрі. Скільки загинуло бойовиків так званої «ДНР», і надто — російських «отпускніков» — навряд чи стане відомо в майбутньому.     

Громадське публікує репортаж про життя Іловайська за три роки після трагедії, підготовлений спільно з виданням «Спектр».

Репортаж з Іловайська: як живе місто через три роки після трагедії

Фото: Олександр Ісак

ЗДОРОЖЧАННЯ СКРАПЛЕНОГО ГАЗУ

Останній місяць в Україні стрімко дорожчає одне з найпопулярніших видів автомобільного палива — пропан-бутан або скраплений газ. Якщо на початку серпня його можна було придбати за ціною 10 гривень за літр, нині він вартує не менше 15,5 гривень, а в південних регіонах та Києві ціни на доходять до 18 гривень за літр.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман уже назвав ситуацію «диверсією проти України» та доручив розібратися в причинах здорожчання. Прем'єр Гройсман доручив Антимонопольному комітету перевірити ситуацію на ринку.

Експерти пояснюють ситуацію комплексом причин та переконані, що уряд не здатен вплинути на ситуацію. Проте запевняють — уже у вересні вартість газу знизиться до 13 — 14 гривень. Утім, до попереднього рівня вже не повернеться.

Чому дорожчає скраплений газ та до чого готуватись автомобілістам

Фото: Олександр Прилепа/УНІАН

ЖИТТЯ НА ЛІНІЇ ФРОНТУ

Мешканці селища Піщане Луганської області живуть у дачних будиночках, відколи почалася війна. Від окупованої території їх відділяє лише річка. До найближчої крамниці треба йти пішки та робити великий гак — пряма дорога лісом замінована.

Сюди рідко хто доїжджає: по-перше, це небезпечно — дорога прострілюється, а по-друге, не пускають військові, селище закрите. Але місцеві мешканці не здаються — печуть хліб, вирощують городину та піклуються одне про одного, уже 3 роки вони живуть, як одна родина.

Громадське побувало в Піщаному та дізналося, в яких умовах живуть колишні містяни.

Життя в ізоляції: як «дачники» з Луганська опинилися в закритому селищі на лінії фронту

Фото: Євген Спірін/Громадське

БУРЕВІЙ У США

Повінь, спричинена ураганом «Харві» в американському штаті Техас, призвела до вибуху на хімічному заводі поблизу Хьюстона. Одного поліцейського госпіталізували з ознаками отруєння чадним газом. Ще 9 людей звернулися по медичну допомогу зі схожими симптомами.

Руйнівна стихія «Харві» вже забрала життя 47 людей в Техасі, повідомляєCNN станом на 1 вересня, а відтак рухається далі — у Луїзіану.

Про головні наслідки стихійного лиха – у матеріалі Громадського.

Лихо за лихом: 5 наслідків буревію «Харві» у США

Фото: EPA-EFE/TANNEN MAURY

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: