Акція протесту власників автомобілів на іноземних номерах під Верховною Радою на вулиці Грушевського в Києві, 11 липня 2018 року
Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

ОСТАННЯ РОЗМОВА З КАТЕРИНОЮ ГАНДЗЮК

Після численних операцій і понад трьох місяців у лікарні радниця міського голови Херсона Катерина Гандзюк померла. Про це повідомили її близькі та знайомі. Наприкінці вересня Громадське поспілкувалося з активісткою вперше після нападу про те, чи впізнала Катерина Гандзюк когось із затриманих, а також про перебіг слідства. У липні біля під'їзду невідомий чоловік вилив на неї кислоту. Отримавши близько 30% опіків шкіри, вона потрапила до реанімаційного відділення. Катерина Гандзюк відома на Херсонщині, зокрема, критикою управління Нацполіції області. Поліція кваліфікувала напад на активістку як замах на вбивство. Сама Катерина також вважали, що це була саме спроба вбивства, а не залякування. 

«Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

Катерина Гандзюк (в центрі)
Фото: сторінка у facebook

ЗАЯВА ЛУЦЕНКА ПРО ВІДСАВКУ

Генеральний прокурор Юрій Луценко 6 листопада повідомив, що проситиме президента звільнити його з посади. Зробив він це у відповідь на критику активістів — ті вимагали від правоохоронців розслідувати, хто замовив вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк. А після того, як через три місяці лікування вона померла, так і не дізнавшись, хто її замовив — зажадали відставок генпрокурора та міністра внутрішніх справ. Чому заява Луценка вигідна йому та правоохоронцям, і як генеральний прокурор намагається перекласти відповідальність на громадських активістів — у матеріалі Громадського.

«Громовідвід»: чому генпрокурор Луценко попросив звільнити його з посади

Генеральний прокурор України Юрій Луценко під час доповіді народним депутатам про стан розслідування кримінального провадження щодо вбивства активістки Катерини Гандзюк заявив, що подає заяву про відставку, Київ, 6 листопада 2018 року
Фото: КОСМАЧ ОЛЕКСАНДР/УНІАН

НОВІ ПРАВИЛА РОЗМИТЕННЯ АВТО

Верховна Рада сьогодні кардинально спростила принцип нарахування акцизу на автомобілі та знизила вартість розмитнення. Тепер розділ податкового кодексу, який раніше займав кілька сторінок і містив десятки податкових ставок на авто різної потужності й віку, вміщується на одній сторінці. Ключові зміни — скасування заборони на ввезення автомобілів нижче стандарту ЄВРО-5 та проста й зрозуміла формула акцизу.

Новий закон про розмитнення авто: це можна буде зробити втричі дешевше

Акція протесту власників автомобілів на іноземних номерах під Верховною Радою на вулиці Грушевського, Київ, 13 липня 2018 року
Фото: РАТИНСЬКИЙ В'ЯЧЕСЛАВ/УНІАН

ЗАПЛУТАНА ІСТОРІЯ ОДНОГО ЗНАЙОМСТВА В TINDER

Студентка Київського політеху Наталя Бурейко, яка 7 листопада звинуватила посадовця Нацполіції Олександра Варченка в домаганнях та погрозах, вибачилася перед ним та видалила всі свої дописи. У провокації дівчина звинуватила російських хакерів. Громадське зібрало все, що відомо про цю заплутану історію.

(Не)вигадана історія: що сталося між імовірно студенткою КПІ та ймовірно силовиком Варченком

Наталя Бурейко
Фото: СТОРІНКА У FACEBOOK

ТЕСТ НА ЗНАННЯ УКРАЇНСЬОЇ МОВИ

Диктант національної єдності — вже традиційний спосіб українців відсвяткувати День писемності та мови. Його відзначають 9 листопада від 1997 року.

Обов’язкові умови: диктант потрібно писати від руки, а засканований чи сфотографований текст відправляти на електронну пошту організаторів — «Українському радіо» — для перевірки.

За їхніми словами, торік диктант написали майже 30 тисяч людей, водночас 123 із них не припустилися жодної помилки.

Та якщо ви не встигли взяти участь у цьогорічному загальнонаціональному флешмобі, Громадське пропонує пройти тест на знання української.

Як добре ви знаєте українську мову? (ТЕСТ)

Діти під час презентації найбільшої української абетки з кубиків на книжковому ярмарку до Дня знань в Києві, 29 серпня 2012
Фото: Владислава Мусієнка/УНІАН
Поділитись: