ТОП-5 тижня: про смерть в Іспанії, любов на фронті і відпочинок на північному березі Криму

Цього тижня слідчі вручили підозру антикорупціонеру Шабуніну, Фонд держмайна почав «велику приватизацію», детективи НАБУ обшукали офіс НКРЕКП, а у Сполучених Штатах вирують дискусії навколо дій так званих «білих націоналістів», які призвели до загибелі дівчини у містечку Шарлотсвілль. Про все це детальніше — у розділі ІСТОРІЇ на сайті Громадського. У підбірці ж ТОП—5 пропонуємо найцікавіше.

ТЕРАКТ В БАРСЕЛОНІ

За два дні в іспанській Каталонії сталися три інциденти, пов’язані з терористами. Уранці, 17 серпня, пролунав вибух у муніципалітеті Альканарі, згодом терорист в’їхав у натовп у Барселоні, а за кілька годин, уже вночі, поліція запобігла атаці в Камбрільсі. Загинуло 14 людей, постраждало більше сотні.

Відповідальність за атаку в Барселоні взяли на себе ісламські екстремісти.

Подробиці — у матеріалі Громадського, яке слідкувало за ситуацією.

Атаки в Іспанії: що відомо про теракти

Фото: EPA/Quique Garcia

ПРИВАТИЗАЦІЯ ОБЛЕНЕРГО

16 серпня Фонд державного майна продав 25% пакету акцій ПАТ «ДТЕК «Донецькобленерго». Блокуючий пакет акцій віддали за початкову заявлену ціну в 143,81 мільйони гривень (5,6 мільйонів доларів), оскільки заявка на купівлю була лише одна.

Пакет акцій компанії, розташованої у Краматорську Донецької області, викупив енегрохолдинг Ріната Ахметова ДТЕК, який тримає контрольний пакет «Донецькобленерго» з 2012 року.

Це один із 8 пакетів обленерго, що держава планувала приватизувати в період з 15 по 31 серпня. Блокпакети енергетичних об’єктів мали стати початком «великої приватизації» держпідриємств, про яку уряд говорить увесь рік. Державні енергоактиви мали стати ласим шматочком для інвесторів, утім, навряд чи їхній продаж наразі можна назвати успішним.

Ставка робилася саме на обленерго, позаяк це одні з небагатьох об’єктів, які закон дозволяє продавати без додаткових бюрократичних процедур і які не мають юридичних проблем.

«Велика приватизація»: як Фонд держмайна продає обленерго

Фото: donetskoblenergo.dn.ua

ЖИТТЯ У ПРИФРОНТОВОМУ ІНТЕРНАТІ

Психоневрологічний інтернат, розташований на лінії фронту в Попасній Луганської області, пережив багато.
Його обстрілювали, відтак навіть довелося вивезти хворих. Він змінив трьох директорів, двоє з яких устигли накивати п'ятами в «ЛНР». А мешканців розлучали більш ніж на рік.

Тут є свій «Чак Норріс», спортсмени, свята, а персонал уже забув обстріли, тепер пам'ять про них зберігає лише потрощений паркан і гаражі...

Нині інтернат намагається повернутися до довоєнних реалій: мешканці грають у своїх кімнатах у карти і нарди. Дехто допомагає відремонтувати пошкоджені обстрілами корпуси, а дехто навіть одружується.

Громадське побувало в інтернаті, поспілкувалося з мешканцями і новим директором Олександром Колесником — того ж дня його заарештували за хабар у розмірі 50 тисяч гривень.

Крізь пекло і назад: історія кохання у прифронтовому інтернаті

Фото: Анастасія Власова/Громадське

НАЙКРАЩИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ТАНК

«Укроборонпром» позиціонує «Оплот» як найкращу вітчизняну розробку. Один такий танк коштує 120 мільйонів гривень. У виробництві задіяні близько 100 українських підприємств. Щоправда, на озброєнні ЗСУ його й досі немає. Який він — найкращий в Україні танк та чи потрібен він армії — з’ясовувало Громадське.

10 «Оплотів» для армії: Який він — найкращий український танк?

Фото: Володимир Струмковський/УНІАН

ВІДПОЧИНОК БІЛЯ МОРЯ

З часів анексії більшість українців тимчасово втратили можливість відвідувати головну курортну зону — південний берег Криму. ПБК був популярним і серед жителів сусідніх країн. Адже, окрім нескінченних пляжів і гір, десятків міфів і легенд, що ними просякнутий чи не кожен клаптик прибережної смуги, півострів міг похизуватися кількома масштабними фестивалями на кшталт "Казантипу" та "Джаз Коктебелю". Багато туристів любили ПБК через ностальгію і дешевизну (хоча часто й уявну).

Уже третій поспіль сезон Затока, Залізний порт, Чорноморськ та Лазурне в прибережній зоні Одеської, Херсонської та Миколаївської областей, заміняють українцям південне узбережжя. Чи стануть вони новим Кримом? Чи запропонують альтернативу? Журналіст Громадського Кутепов і Продюсерка Ксенія сіли в автомобіль і відвідали кілька найпопулярніших курортів трьох українських областей, щоби з'ясувати, хто і чому там відпочиває.

Північний берег Криму​ — репортаж

Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

Підписуйтесь на наш канал у Telegram