а також про бюджет-2019 та заочні дебати українських політиків на конференції YES

ДОБРОВОЛЕЦЬ ІЗ НОРВЕГІЇ НА ДОНБАСІ

Норвежець Йоахім Фурхольм приїхав до України наприкінці весни. Він підписав контракт зі Збройними силами і поїхав воювати на Донбас. Та через місяць служби з ним раптово і без пояснень розірвали угоду, виславши із зони бойових дій. Фурхольм переконаний: це відбулося на вимогу Норвегії, адже вдома він на особливому рахунку спецслужб через радикальні націоналістичні погляди.

Що сталося з Фурхольмом вдома в Норвегії і тут, в Україні, — в матеріалі Громадського.

Осло — Донбас: історія норвежця, якого вигнали з української армії

Фото: Остап Яриш/Громадське

ЧИМ ЖИВУТЬ УКРАЇНСЬКІ ІММІГРАНТИ В ІТАЛІЇ

В Італії лише офіційно мешкає понад 230 тисяч українців. Реальна цифра ще більша. З середини 1990-х ця країна ― один із головних пунктів призначення українських заробітчан. За майже 25 років тут виросло друге покоління українців ― дітей, частина з яких уже почуваються італійцями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Піца від українця: 4 історії наших бізнесменів в Італії

Громадське вирушило на Апенніни, аби дослідити історію українців там, поговорити про трансформацію української діаспори та дізнатися секрети успіху наших співвітчизників. 

Імміграція з жіночим обличчям: хто такі і чим живуть українці в Італії

Фото: Святослав Шевченко/Громадське

ЗАОЧНІ ДЕБАТИ ПОЛІТИКІВ НА КОНФЕРЕНЦІЇ YES 

Цими вихідними в київському Мистецькому арсеналі зібралися одразу 4 потенційні кандидати в президенти — Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Анатолій Гриценко та Святослав Вакарчук.

Вони по черзі виступали на конференції Ялтинської економічної стратегії (YES). Цього року форум припав на фактичний старт президентської кампанії. Тож аналіз виступів чотирьох потенційних учасників виборів дає змогу зрозуміти, що вони хочуть запропонувати виборцю та порівняти ці пропозиції. Подробиці — в матеріалі Громадського.

Заочні дебати українських політиків: шарм, нудьга і чужі заслуги

Фотографії надані Ялтинською Європейською Стратегією

ЩО ПЕРЕДБАЧАЄ БЮДЖЕТ УКРАЇНИ НА 2019 РІК

14 вересня Кабінет міністрів затвердив та направив до Верховної Ради проект бюджету на 2019 рік. Це вже третій бюджет, підготовлений урядом Гройсмана та другий бюджет, який уряд готує та подає на розгляд до парламенту у визначені законодавством терміни. Громадське вирішило проаналізувати, що підготував на розгляд депутатів уряд та як це може вплинути на життя українців.

Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий Уряд

Фото: Владислав Мусієнко/POOL

ЩОРІЧНИЙ ВИСТУП ПОРОШЕНКА В РАДІ 

На п’ятому році президентства Петро Порошенко, схоже, визначився зі своїми політичними поглядами. Тепер він — захисник «української України», яку обіцяє привести до Європи. Для цього українці повинні навчитися самі ухвалювати рішення і відстоювати власні інтереси як перед Сходом так і перед Заходом. Формула національної ідентичності від Петра Порошенка — «армія-мова-церква».

Деталі щорічного послання президента до Верховної Ради в матеріалі Громадського.

Порошенко — Раді: йдемо в Європу, але своїм шляхом, зигзагами

Фото: EPA-EFE/STEPAN FRANKO

Поділитись: