ТОП-5 тижня: польоти на Марс, концерт на межі з Кримом і як пережити травми
А також про те, як генпрокурор бореться з контрабандою і про чому в Україні так часто стаютьсять смертельні ДТП
ГЕНПРОКУРОР ПРОТИ КОНТРАБАНДИ
У генпрокуратури достатньо доказів, які свідчать про грубі порушення Мирослава Продана — керівника Державної фіскальної служби. Про це 16 липня заявив Генеральний прокурор Юрій Луценко. Але за тиждень Продана навіть не викликали на допит. Принаймні так стверджують у прес-службі ДФС.
Як усе це пов’язано з боротьбою високопосадовців між собою та чи вдастся їм побороти водночас і контрабанду, обсяг якої, за оцінками прем’єра Володимира Гройсмана, сягає 100 мільярдів гривень щороку — в матеріалі Громадського.
Продано: чому Генпрокурор зацікавився контрабандою
Фото: Володимир Гонтар/УНІАН
ДОСЛІДЖЕННЯ ТРАВМ
Чи може бути травмованим усе суспільство і як давати раду скелетам у шафі, коли йдеться про націю? Як від цього лікуватися? Чому заклик до ветеранів «забути війну і перегорнути сторінку» може завдати ще більше шкоди? Як американське суспільство змінювало практики психологічної допомоги ветеранам? Що відбувається, коли нації змагаються за право називатися жертвою і чи можна цього уникнути?
Кеті Карут — американська дослідниця в царині історії й культури, яка також досліджує травму. Її останню книжку «Почути травму. Розмови з провідними спеціалістами з теорії та лікування катастрофічних досвідів» цьогоріч представили в українському перекладі. Під час роботи над нею Кеті Карут поспілкувалася з ключовими фахівцями з теорії та лікування катастрофічних досвідів, зокрема Голокосту, постравматичного синдрому у ветеранів війни, зґвалтування чи інцесту.
«Не можна змагатися за те, хто має більше право називатися жертвою» — дослідниця травм
Фото: Ілля Антонець/Громадське
СМЕРТЕЛЬНІ ДТП В УКРАЇНІ
Увечері 24 липня в центрі Києва на пішохідному переході водій на смерть збив восьмирічну дівчинку. 23-річний винуватець трагедії намагався втекти з місця аварії, проте його затримала поліція. Чоловікові загрожує до 8 років тюрми із забороною керувати авто протягом 3 років. Невдовзі водію повинні обрати запобіжний захід.
За останній тиждень це не перша резонансна аварія. Лише 20 липня в ДТП загинуло 22 людини. 15 із них були пасажирами маршруток. Що відбувається на українських дорогах та як боротися із тотальним порушенням правил — у матеріалі Громадського.
Смертельні дороги: як боротися з ДТП в Україні?
Фото: ДСНС України/УНІАН
КОНЦЕРТ НА МЕЖІ З КРИМОМ
19 липня гурт «Бумбокс» зіграв концерт на підтримку українських політв'язнів на межі з анексованим Кримом. Акцію провели на пункті пропуску «Каланчак» в Херсонській області.
Організатори акції планували провести її без глядачів, тому про концерт нікому не казали. Та все ж про акцію люди дізналися — приїхали з навколишніх населених пунктів та анексованого Криму.
Більшість кримчан, які приїхали на концерт, привезли з собою українську символіку — прапори та віночки. Говорять, що на кордоні речі не перевіряли, проте страх усе ж був.
«Бумбокс» і Сенцов: концерт на межі з Кримом
Фото: Олена Зашко/Громадське
ПОЛЬОТИ НА МАРС
Науковці вперше виявили на Марсі воду в рідкому стані. Це вагоме відкриття і ще один крок до можливої колонізації червоної планети в майбутньому. Утім, чи є в цьому сенс?
Якуб Бохінський — астрофізик, член Європейського космічного агентства та директор освітньої лабораторії в науковому центрі «Коперник» у Варшаві. Він переконаний, що польоти на Марс — принаймні поки що — не на часі, адже не матимуть жодного практичного застосування.
Над якими космічними місіями в такому разі варто працювати, яка роль у дослідженні космосу Ілона Маска, і чому подібні відкриття є важливими навіть для водіїв вантажівок — в інтерв'ю Якуба Бохінського Громадському.
У польотах на Марс поки що немає сенсу — астрофізик
Фото: Громадське
- Поділитися: