Група топменеджерів Нафтогазу має отримати премії у сумі близько 29 мільйонів доларів за стягнення з Газпрому 2,9 мільярда доларів боргу за рішеннями Стокгольмського арбітражу.

Про це повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

За його словами, рішення про виплату премій ухвалює правління Нафтогазу та наглядова рада компанії

«Моя позиція — бути відкритим та щирим у комунікації. Тому не уникав відповіді на це питання чи не намагався замилити очі читачам популістичними фразами. Чесно сказав, що за контрактами група працівників має отримати 1% від отриманих грошей (насправді навіть менше)», — повідомив Вітренко.

Він зазначив, що станом на 14 січня 2020 року премії керівництву Нафтогазу ще не виплатили.

«Наразі можу абсолютно чесно стверджувати, що премії за отримані від Газпрому напередодні Нового року $2,9 мільярда ще не були призначені. Хоча це дійсно прямо передбачено трудовими контрактами конкретних працівників компанії», — додав топменеджер Нафтогазу.

Водночас Вітренко зазначив, що не є державним службовцем та виступає за ринкові зарплати для працівників державних компаній. Крім цього, виконавчий директор Нафтогазу підкреслив, що завдяки перемозі у Стокгольмському арбітражі Україна загалом отримала близько 5 мільярдів доларів.

Крім цього, робота менеджерів Нафтогазу забезпечила укладання нового контракту між Україною та Росією про транзит газу, в межах якого Україна отримає щонайменше 7,2 мільярда доларів за наступні 5 років.

Раніше в Операторі ГТС повідомляли, що щороку транзит російського газу приноситиме Україні 2% ВВП.

30 грудня, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

Поділитись: