Продовження транзиту російського газу до Європи через газотранспортну систему України принесе економіці додаткові 2% валового внутрішнього продукту на рік проти варіанту, за якого транзиту газу не було б.

Про це повідомив голова Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон під час брифінгу 9 січня.

«За нашими розрахунками, макроекономічний вплив нового контракту на транзит газу складе близько 2% ВВП», — повідомив Макогон.

Він також додав, що транзит газу позитивно вплине на платіжний баланс, надходження коштів до державного бюджету та дозволить зберегти робочі місця у системі транспортування газу.

Раніше Національний банк України оцінив втрати він припинення транзиту газу для економіки України на рівні 0,6-0,9% ВВП на рік.

30 грудня, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

Поділитись: