Нові мита США на китайський імпорт, сумарна вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік, набули чинності. Адміністрація президента США Дональда Трампа збільшила розмір мит на ці товари більш ніж у 2 рази — до 25%.

Рішення підвищити мита на китайські товари Трамп ухвалив після того, як китайська сторона «зірвала торговельні домовленості зі США». Трамп погрожував запровадити ці мита ще від початку 2019 року, проте це рішення постійно відкладали через торговельні переговори між державами.

У Китаї повідомили, що планують застосувати заходи у відповідь на недружні дії США у торгівлі. Водночас у першому кварталі 2019 року дефіцит торгівлі США з Китаєм досяг свого мінімуму за останні декілька років, передає «Интерфакс».

Після оголошення рішення про запровадження нових мит на китайські товари, до США вирушила нова делегація для продовження торговельних переговорів. Трамп не виключає, що ці переговори можуть закінчитися укладанням нової торговельної угоди між країнами та завершенням торговельної війни.

Наразі загальна вартість китайського імпорту, на який США запровадили мита, складає 250 мільярдів доларів на рік. Це близько половини всіх товарів, які Китай щороку постачає до США. Китай обклав митами близько 110 мільярдів доларів американської продукції на рік. Це понад 90% всього американського імпорту до Китаю.

Напередодні Трамп заявив, що Китай «зриває» торговельну угоду. У Китаї закликали США піти на зустріч в укладанні нової торговельної угоди.

8 травня США вирішили підвищити мита на певні категорії товарів з Китаю з 10% до 25% за загальною вартістю 200 мільярдів доларів. Китай пообіцяв вжити заходів у відповідь.

Після рішення про зростання тарифів обвалилися фондові ринки Азії та Європи. Також впали ціни на нафту та сировину.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Торговельна війна минулого року мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

Поділитись: