У Міжнародному валютному фонді вважають, що через торговельну війну, яку розпочала адміністрація президента США Дональда Трампа, світова економіка почала уповільнюватися.

Про це йдеться у звіті МВФ.

Так, за даними МВФ, торговельна політика Трампа щодо запровадження мит на товари з Китаю, а також інших країн світу (зокрема ЄС) призвело до поширення «невпевненості на світових ринках багатьох країн». Як наслідок, глобальна економіка минулого року почала сповільнюватися.

Так, за даними МВФ, наприкінці 2017 року світова економіка зросла на 4%, однак у 2018 році темп зростання уповільнився до 2,8% (у першій половині 2018 року) та до 3,2% наприкінці року. У 2019 році, за даними МВФ, економіка зросте на 3,3%.

Прогноз щодо зростання економіки України в МВФ не змінили. Він наразі складає 2,7% за підсумками 2019 року та 3% у 2020 році.

Напередодні очільниця МВФ Крістін Лагард заявила, що світова економіка наразі перебуває у «ненадійному становищі», однак нової економічної кризи у фонді поки не очікують.

Зазначимо, що у березні стало відомо, що економіка Туреччини увійшла у рецесію.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Наразі між країнами триває тимчасове «перемир’я», яке мало закінчитися 1 березня 2019 року. Однак наприкінці лютого 2019 року Трамп оголосив, що продовжить термін «перемир’я» ще на 1 місяць.

Торговельна війна минулого року мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

Поділитись: