Президент США Дональд Трамп готовий стати першою людиною в країні, яка випробує на собі вакцину від коронавірусу.

Про це заявила речниця Білого дому Кейлі МакЕнані.

За її словами, Трамп «буде щасливий стати й першою в країні людиною, яка зробить цю вакцину, і останньою, залежно від того, як буде краще для американського народу».

«Він вважає, що це буде безпечна й ефективна вакцина, і він безумовно згоден випробувати її», — сказала МакЕнані.

Речниця уточнила, що Трампу не принципово, буде ця вакцина виробництва США чи іншої країни.

«Я хочу лише, щоб була вакцина, яка працює. Мене не хвилює, якщо її зробить інша країна, я зніму перед нею капелюха», — процитувала вона очільника Білого дому.

Що там з вакцинами від COVID-19?

У світі одночасно зараз розробляють і тестують понад 30 вакцин від коронавірусу. Компанії перейшли до клінічних випробувань вакцини на людях.

До третього, найбільшого етапу клінічних досліджень дійшли вісім вакцин. Це, зокрема, вакцина від Оксфордського університету й AstroZeneca, три китайські вакцини, вакцина компанії Moderna (першою почала масові випробування у США) і вакцина від німецьких виробників BioNTech, Fosun Pharma і Pfizer.

Третій етап передбачає випробування вакцини на великій групі людей з урахуванням принципу рандомізованості (випадковий відбір учасників випробування), плацебо-контрольованого (дієвість та безпечність вакцини порівнюють із тими, кому вколюють плацебо) і подвійно-сліпого дослідження (ані учасники випробування, ані лікарі не знають, кому саме дістається вакцина, а кому плацебо).

У Росії та Китаї, приміром, свої вакцини вже зареєстрували, хоча третього етапу випробувань вони ще не пройшли.

Коли саме буде готова вакцина від коронавірусу — невідомо. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, пандемія COVID-19 триватиме не менш як два роки (тобто десь до зими 2022-2023 років), а однією із запорук її завершення стане розробка вакцини.

Поділитись: