Президент США Дональд Трамп запевнив, що вакцина від коронавірусу може бути готова вже найближчими тижнями.

Про це повідомляє Forbes.

«Я думаю, що це питання тижнів — поява вакцини. У термін від 4 до 8 тижнів вакцина буде готова», — сказав Трамп. 

Слід нагадати, що президент США був серед тих, хто на початку епідемії скептично ставився до небезпечності «китайського грипу», як він називає коронавірус. Проте нещодавно з’явилися уривки з інтерв’ю Трампа журналісту Бобу Вудворту, які свідчать, що ще на початку лютого президент США знав про небезпеку, зокрема про те, що вірус передається повітряно-крапельним шляхом.

Проте публічно у лютому Трамп заявляв, що цей вірус майже під контролем і що він менш небезпечний, ніж грип. Він пояснив такі заяви тим, що хотів уникнути паніки в США.

Зараз же Сполучені Штати лідирують за кількістю підтверджених випадків коронавірусу у світі — там їх 6,6 мільйона, а померли від COVID-19 понад 196 тисяч людей.

Як зазначає Forbes, напередодні президентських виборів у США посилився тиск на агентства охорони здоров’я з боку адміністрації президента. А Трамп стверджував, що, мовляв, якби Джо Байден (конкурент Трампа на виборах) став новим президентом, «США не мали б роками цієї вакцини через бюрократичну тяганину». 

Що там з іншими вакцинами від COVID-19?

Одночасно зараз розробляється і тестується понад 30 вакцин від коронавірусу. Компанії перейшли до клінічних випробувань вакцини на людях.

До третього, найбільшого етапу клінічних досліджень дійшли вісім вакцин. Це, зокрема, вакцина від Оксфордського університету і AstroZeneca, три китайські вакцини, вакцина компанії Moderna (першою почала масові випробування у США) і вакцина від німецьких виробників BioNTech, Fosun Pharma і Pfizer.

Третій етап передбачає випробування вакцини на великій групі людей з урахуванням принципу рандомізованості (випадковий відбір учасників випробування), плацебо-контрольованого (дієвість та безпечність вакцини порівнюють із тими, кому вколюють плацебо) і подвійно-сліпого дослідження (ані учасники випробування, ані лікарі не знають, кому саме дістається вакцина, а кому плацебо).

У Росії та Китаї, приміром, свої вакцини вже зареєстрували, хоча третього етапу випробувань вони ще не пройшли.

Коли саме буде готова вакцина від коронавірусу — невідомо. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, пандемія COVID-19 триватиме менш ніж два роки (тобто десь до зими 2022-2023 років), а однією із запорук її завершення стане розробка вакцини.

Поділитись: