Світ

Трамп має оголосити про вихід з ядерної угоди з Іраном 8 травня – NYT

8 травня, 2018 08:52
Світ/Трамп має оголосити про вихід з ядерної угоди з Іраном 8 травня – NYT
Зберегти
Вигляд
Президент США Дональд Трамп може вже 8 травня оголосити про вихід з ядерної угоди з Іраном.

Президент США Дональд Трамп може вже 8 травня оголосити про вихід з ядерної угоди з Іраном.

Про це повідомляє The New York Times з посиланням на обізнаних із ситуацією європейських дипломатів, яким не вдалося переконати президента у тому, що відмова від угоди може призвести до нового протистояння з Тегераном.

«Якщо слова дипломатів відповідають дійсності, то це оголошення стане найбільш важливим рішенням з національної безпеки за весь час президентства Трампа», — додає видання.

Один з високопоставлених європейських дипломатів, який зацікавлений у переконанні Трампа залишитися в угоді, повідомив, що шанс такого рішення президента США «є дуже мізерним».

Нагадаємо, що прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив про розкриття «таємних документів», згідно з якими Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти зброю.

Білий дім підтримав заяву прем'єра Ізраїлю про те, що Іран порушив ядерну угоду.

Пізніше президент Франції Еммануель Макрон і президент США Дональд Трамп оголосили про намір розробити нову угоду щодо ядерної програми Ірану.

Президент Ірану Хассан Рухані попередив Сполучені Штати, що вони зіткнуться з «великим жалем», якщо Дональд Трамп вийде з ядерної угоди 2015 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихід США з ядерної угоди з Іраном призведе до гонки атомного озброєння — МЗС Британії

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, в тому числі чинна адміністрація США й Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

Пов`язані новини