Адміністрація президента США Дональда Трампа може залишити майже 200 військових на території східної Сирії попри попереднє рішення про повний вивід військ з країни.

Про це повідомляє газета The New York Times з посиланням на високопоставленого чиновника в Білому домі.

За його словами, Трамп схиляється до того, щоб залишити невеликий американський контингент у Сирії для боротьби з «Ісламською державою». Заодно американській військові допомагатимуть курдам зберегти контроль над нафтовими родовищами в регіоні.

Троє інших чиновників з адміністрації Трампа та Пентагону підтвердили, що такий варіант справді обговорюють на рівні американських політиків та військових командирів.

За словами співрозмовників видання, ймовірно, американські військові дислокуватимуться вздовж кордону з Іраком, але подалі від зони припинення вогню, про яку раніше США домовилися з Туреччиною.

Нагадаємо:

  • 7 жовтня 2019 року США почали виводити своїх військових із Сирії, по суті, залишивши курдів, які разом з американськими силами протягом декількох років боролися проти бойовиків «Ісламської держави», наодинці. У зв’язку з цим Трампа звинуватили у зраді курдів через те, що він «кинув їх напризволяще». Сам глава Білого дому заперечує це, наголошуючи, що США продовжують підтримувати курдів фінансово та постачають їм зброю.
  • 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив про те, що турецькі війська розпочали операцію «Джерело миру» на півночі Сирії.
  • Офіційно Анкара обіцяє створити на півночі Сирії зони безпеки, але фактично турки хочуть очистити від курдів райони на схід від річки Євфрат, що межують з Туреччиною. У цій зоні зокрема планують поселити частину сирійських біженців, які зараз проживають у Туреччині.
  • Курди, зі свого боку, домовились з режимом Башара Асада, що урядова армія Сирії перекине війська на північ країни для протистояння Туреччини.
  • 15 жовтня США запровадили санкції проти декількох турецьких міністерств та їхніх очільників.
  • 17 жовтня Туреччина погодилась на пропозицію Сполучених Штатів призупинити військову операцію на півночі Сирії, аби курди могли евакуюватися з цього району. А сирійські курди заявили про готовність відійти від кордону з Туреччиною.
Поділитись: