Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп передумав проводити саміт G7 у своєму гольф-клубі у Флориді.

Про це він написав у своєму Twitter.

За його словами, він передумав проводити саміт в гольф-клубі через критику у ЗМІ.

«Я вважав, що роблю щось гарне для нашої країни, використовуючи Trump National Doral у Маямі для проведення зустрічі лідерів G7… Я оголосив, що зроблю це без прибутку, якщо це буде дозволено законом, безкоштовно для США. Але, як завжди, ворожі ЗМІ та їхні демократичні партнери зійшли з розуму!» — написав Трамп.

«Таким чином, через божевілля та ворожнечу ЗМІ та демократів, ми більше не будемо розглядати Trump National Doral як місце проведення саміту G7. Ми почнемо пошук іншого місця, можливо це буде Кемп-Девід», — додав глава США.

Раніше адміністрація президента США повідомила, що в червні 2020 року Трамп проведе саміт «Великої сімки» у своєму гольф-клубі у містечку Дорал, розташованому поблизу Маямі.

Крім того, Трамп заявляв, що обов’язково запросить президента Росії Володимира Путіна на наступний саміт «Великої сімки», попри політичні наслідки.

Росію виключили із «вісімки» у 2014 році після анексії Криму та початку війни на Донбасі. Відтоді спільнота існує як «Велика сімка». До неї входять США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія та Японія.

Нагадаємо:

  • 19 серпня 2019 року на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним президент Франції Еммануель Макрон заявив, що повернення до формату «Великої вісімки» залежить від урегулювання ситуації на сході України.
  • 20 серпня президент США Дональд Трамп вкотре підтримав повернення Росії до G8.
  • Водночас CNN стверджує, що Трамп і президент Франції Еммануель Макрон вирішили запросити Росію до участі в саміті «Великої сімки» у 2020 році.
  • Натомість канцлерка Німеччини Ангела Меркель і прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вважають, що повернення Росії у «Велику вісімку» було б передчасним.
  • У 2018-му прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков зазначав, що Москва не планує повертатися до переговорів у форматі «Великої вісімки».
Поділитись: