Війна

Трамп пообіцяв не виходити з НАТО, але вважає несправедливими внески США

12 липня, 2018 13:51
Війна/Трамп пообіцяв не виходити з НАТО, але вважає несправедливими внески США
Зберегти
Вигляд
Президент США пообіцяв, що США не вийде з Північноатлантичного альянсу, проте заявив, що вважає, що внески США до НАТО є несправедливо великими.

Президент США пообіцяв, що США не вийде з Північноатлантичного альянсу, проте заявив, що вважає, що внески США до НАТО є несправедливо великими.

Про це заявив Трамп на прес-конференції під час саміту у Брюсселі 12 липня.

Відповідаючи на запитання, чи правдивою є інформації про те, що Трамп погрожував, що США вийдуть з НАТО, якщо інші країни-члени альянсу не збільшать свої внески, він зазначив, що «мав дуже жорстку розмову з представниками країн-НАТО».

«Я думаю, що міг би зробити це (вивести США зі складу НАТО — ред.), але це не обовязково. Нагадаю, 33 мільярди доларів — це та сума, яку додатково заплатять інші країни НАТО на свою безпеку», — зазначив Трамп.

Трамп також зазначив, що більшість представників НАТО, які були присутні на саміті, подякували йому за рішення про збільшення видатків на оборону.

Також Трамп повідомив, що країни НАТО погодились на пропозицію президента США збільшити свої внески до НАТО з 2% до 4% від ВВП.

Нагадаємо, що напередодні перед самітом НАТО Трамп розкритикував Німеччину через дозвіл на будівництво російського газопроводу «Північний потік-2» та заявив, що Німеччина — «заручниця Росії» у поставках енергоресурсів.

Меркель у відповідь підкреслила, що Німеччина формує свою політику самостійно та без впливу Росії.

Після цього Трамп та Меркель на спільній прес-конференції заявили, що мають «чудові стосунки».

Також на саміті НАТО генсек альянсу Єнс Столтенберг заявив, що Північноатлантичний альянс як і раніше засуджує анексію Криму Росією та втручання РФ у внутрішні справи інших держав, але це не привід ізолювати Росію.

Пов`язані новини