Меркель: Я щаслива, що сьогодні Німеччина ухвалює рішення не під впливом Росії
Канцлерка Німеччини Ангела Меркель відреагувала на заяву президента США Дональда Трампа про те, що Німеччина є «заручницею» Росії через залежність у постачанні газу.
Канцлерка Німеччини Ангела Меркель відреагувала на заяву президента США Дональда Трампа про те, що Німеччина є «заручницею» Росії через залежність у постачанні газу.
Про це повідомляє Associated Press.
«Я зростала на тій частині Німеччини, яка контролювалась Радянським Союзом. І я дуже щаслива, що наразі вся Німеччина об’єднана у федеративну республіку, яка може самостійно визначати свою політику та ухвалювати самостійні рішення. І це дуже добре», — заявила Меркель.
Нагадаємо, що напередодні саміту НАТО у Брюсселі Трамп розкритикував згоду Німеччини на будівництво газопроводу «Північний потік-2».
«Вони позбулися своїх вугільних електростанцій та АЕС, в той час як отримують так багато нафти та газу з Росії. Це те, на що дійсно має звернути увагу НАТО», — заявив Трамп.
Також на саміті НАТО генсек альянсу Єнс Столтенберг заявив, що Північноатлантичний альянс як і раніше засуджує анексію Криму Росією та втручання РФ у внутрішні справи інших держав, але це не привід ізолювати Росію.
Нагадаємо, що 31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво.
Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» на початку травня 2018 року, попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід.
Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.
Єдиною країною, яка поки що не дозволила будувати «Північний потік-2» залишається Данія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром
Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії. Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».
5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».
У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».
липня стало відомо, що тристоронні переговори між Україною, Євросоюзом та Росією відбудуться у столиці Німеччини 17 липня.
Раніше в Нафтогазі прогнозували, що тристоронні переговори про транзит газу відбудуться на початку липня 2018 року.
25 травня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Україна вестиме тристоронні переговори з ЄС та Росією про транзит газу.
Також, президент Росії Володимир Путін повідомляв, щ Росія не планує відмовлятися від транзиту газу через територію України після будівництва «Північного потоку-2».
Напередодні, 24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.
- Поділитися: