Напередодні саміту НАТО у Брюсселі, президент США Дональд Трамп розкритикував Німеччину через надання дозволу на будівництво російського газогону «Північний потік-2».

Напередодні саміту НАТО у Брюсселі, президент США Дональд Трамп розкритикував Німеччину через надання дозволу на будівництво російського газогону «Північний потік-2».

Про це повідомляє Bloomberg.

Трамп зазначив, що Німеччина укладає масштабні енергетичні контракти з Росією в той час, як НАТО, Німеччина та США мали б протистояти російській енергетичній політиці.

«Якщо поглянути на це так, то складається враження, ніби Німеччина стала заручницею Росії через постачання енергоресурсів. Вони позбулися своїх вугільних електростанцій та АЕС, в той час як отримують так багато нафти та газу з Росії. Це те, на що дійсно має звернути увагу НАТО», — заявив Трамп.

Крім цього, американський президент ще раз підкреслив, що багато країн-членів НАТО не виконують своїх зобов’язань щодо забезпечення рівня військових видатків на рівні 2% від ВВП, через що вони «винні США».

Нагадаємо, що 31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» на початку травня 2018 року, попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Єдиною країною, яка поки що не дозволила будувати «Північний потік-2» залишається Данія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

 липня стало відомо, що тристоронні переговори між Україною, Євросоюзом та Росією відбудуться у столиці Німеччини 17 липня.

Раніше в Нафтогазі прогнозували, що тристоронні переговори про транзит газу відбудуться на початку липня 2018 року.

25 травня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Україна вестиме тристоронні переговори з ЄС та Росією про транзит газу.

Також, президент Росії Володимир Путін повідомляв, щ Росія не планує відмовлятися від транзиту газу через територію України після будівництва «Північного потоку-2».

Напередодні, 24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

Поділитись: