Трамп про арештованого в Туреччині пастора: «Ми не платитимемо за звільнення невинної людини»

Президент США Дональд Трамп заявив, що його країна «нічого не платитиме» Туреччині за звільнення американського пастора Ендрю Брансона, затриманого у 2016 році.

Президент США Дональд Трамп заявив, що його країна «нічого не платитиме» Туреччині за звільнення американського пастора Ендрю Брансона, затриманого у 2016 році.

Про це він повідомив у Twitter.

«Туреччина багато років користується Сполученими Штатами. Зараз вони утримують нашого чудового християнського пастора ... Ми не платитимемо нічого за звільнення невинної людини, але ми  скоротимо витрати на Туреччину», — написав Трамп.

Раніше США пригрозили Туреччині новими санкціями через справу пастора Брансона.

Глава Мінфіну нагадав, що Сполучені Штати вже запровадили санкції проти двох турецьких міністрів.

Мнучін підкреслив, що США готові «зробити більше», якщо Туреччина не відпустить американського пастора.

Нагадаємо, 15 серпня суд у Туреччині відмовився відпустити Брансона з-під домашнього арешту.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявляв, що Туреччина не змінить позицію щодо арешту американського пастора.

Через переслідування Брансон США на початку серпня ввели санкції проти двох турецьких міністрів. Це перший випадок в історії, коли під санкції Вашингтона потрапили вищі посадові особи країни НАТО.

Через кілька днів після цього президент США Дональд Трамп  підвищив мита на турецьку сталь і алюміній. На тлі погіршення відносин зі США курс турецької ліри за декілька днів впав на 25%.

Зі свого боку Ердоган закликав владу США змінити ставлення до Туреччини, пригрозивши пошуком нових союзників. Він оголосив про бойкот електроніки зі США та підписав указ про підвищення мит на товари зі США.

Бренсон працював у Туреччині понад 20 років. Його затримали в 2016 році та звинуватили у тероризмі та шпигунстві. Анкара заявляє, що Брансон нібито допомагав групам, які стояли за організацією військового перевороту в Труеччині в липні 2016 року.

25 липня 2018 Брансона взяли під домашній арешт. Державний секретар США Майк Помпео заявив, що Туреччина має звільнити його та відпустити на батьківщину.