Президент США Дональд Трамп в останній момент скасував військовий удар по Ірану за порадою одного зі своїх улюблених ведучих Fox News Такера Карлсона.

Про це йдеться у статті The New York Times. 

Видання навело деталі рішення американського президента щодо скасування атаки проти Ірану, про яке писало напередодні. За його даними, Такер Карлсон, ведучий прихильного до Трампа телеканалу Fox News, у приватній бесіді сказав Трампу, що застосування сили проти Тегерану «було б божевіллям». Водночас радники Трампа з питань безпеки наполягали на необхідності удару у відповідь.

Також Карсон наголосив: якщо Трамп вступить у війну з Іраном, він «може забути про свої шанси переобратися на другий термін» на президентських виборах у США у 2020 році. Як пише видання, Карсон вважає, що «завдання удару по Ірану може легко перерости у повноцінну війну без легкої перемоги».

«Наскільки б незначною була ця порада, вона, звісно, посилила сумніви, які мав сам Трамп щодо ухвалення одного з найважливіших зовнішньополітичних рішень за свого президентства», — зазначає NYT.

Раніше The New York Times з посиланням на власні джерело першим повідомило, що президент США Дональд Трамп схвалив військові удари по кількох цілях в Ірані через збиття американського безпілотника, але скасував це рішення на тлі зростаючої напруженості між країнами. США планували атакувати радіолокаційну станцію й ракетні батареї. Це мали зробити уночі 21 червня, але операцію скасували, коли вона була на початковій стадії.

Поки незрозуміло, США скасували удари по Ірану назовсім чи вирішили відкласти їх. Однак Reuters зазначив, що президент США Дональд Трамп направив владі Ірану повідомлення з попередженням про «неминучу атаку» США.

Нагадаємо, 20 червня Корпус вартових ісламської революції (КВІР) заявив, що збив розвідувальний безпілотник США у провінції Хормозган на півдні Ірану. В Ірані наполягають, що збитий американський безпілотник вилетів з Об’єднаних Арабських Еміратів і порушив повітряний простір Ірану.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Іран зробив дуже велику помилку, збивши військовий безпілотник США.

Управління цивільної авіації США (FAA) заборонило цивільним літакам американських компаній літати біля берегів Ірану — над Перською та Оманською затоками.

Поділитись: