ENRU

Головні цитати Трампа у Варшаві: газова незалежність та безпека для Європи

Cb86a7233487e48f1
Виступ Дональда Трампа у Варшаві на Красінській площі біля монументу Варшавському повстанню 1944-го Фото: EPA/PAWEL SUPERNAK

Напередодні саміту G20 у німецькому Гамбурзі американський президент Дональд Трамп приїхав до Польщі. Саме Варшаву було обрано для його першого візиту до Центральної Європи.

Офіційний візит почався з двосторонніх переговорів Дональда Трампа з його польським колегою Анджеєм Дудою, а ключовою стала промова Трампа на площі Красінських – епіцентром Варшавського повстання 1944 року, придушеного нацистами.

Головними питаннями, які обговорювались у Варшаві були безпека та енергоносії. А під час своєї промови Трамп говорив про роль Польщі і НАТО для Європи, загрози Західній цивілізації, серед яких згадав, що Росія має припинити агресію проти Україні.

Громадське зробило добірку головних заяв і цитат президента США Дональда Трампа, сказаних під час його візиту до Варшави.

ПРО ПОСТАВКИ СКРАПЛЕНОГО ГАЗУ ДО ЄВРОПИ

Ми експортери енергоресурсів. Якщо вам знадобляться енергоресурси, зателефонуйте нам, ми готові укласти додаткові контракти в будь-який час. Я вважаю, що ми можемо укласти контракт (із Польщею – ред.) хоч протягом наступних п'ятнадцяти хвилин. Польща і її сусіди більше не будуть заручниками одного постачальника енергії.

ПРО УКРАЇНУ

Ми закликаємо Росію припинити свою дестабілізуючу активність в Україні і будь де, а також підтримку ворожих режимів, включаючи Сирію та Іран. Ми відповідаємо на російські дії і дестабілізуючу поведінку Росії. Америка налаштована на підтримку миру та безпеки в Центральній і Східній Європі.

ПРО НАТО

Для тих, хто критикував нашу жорстку позицію, США не тільки на словах, але й діями продемонстрували, що ми твердо підтримуємо п’яту статтю (Статуту НАТО – ред.) – зобов'язання щодо взаємного захисту. Для власної безпеки Європи – вам це відомо, всім це відомо – Європа повинна робити більше.

Альянс між Польщею і НАТО має критичне значення для стримування конфліктів. НАТО стане ще сильніше. Але деякі повинні платити більше.

ПРО КНДР І БОРОТЬБУ З ТЕРОРИЗМОМ

Північна Корея поводить себе дуже і дуже небезпечно. І ми маємо щось із цим зробити. Думаю, ми ще подивимось, що станеться протягом пари тижнів і місяців. Я розглядаю деякі досить суворі кроки.

Ми ведемо важку боротьбу проти радикального ісламського тероризму, і ми переможемо. Ми не можемо змиритися з тими, хто відкидає наші цінності та використовує ненависть, щоб виправдати насильство проти мирних громадян.

ПРО ЗАХІДНУ ЦИВІЛІЗАЦІЮ​

Нові атаки здійснюються на Захід – пропаганда, фінансові злочини, кібератаки. Західні цінності сильні та непорушними, як ніколи. Вони нас об'єднують як одну націю, як цивілізацію.

Якщо ми програємо як Західна цивілізація, то ми не піднімемося знову. І тому ми не програємо ніколи.

ПРО РОЛІ ПОЛЬЩІ

Сильна Польща є благословенням для всієї Європи, в той час як сильна Європа – благословення для всього світу. Польща вистояла при комунізмі. Зараз зі сходу Польщі знову існує велика загроза. Польща перемогла тоді, Польща переможе і сьогодні – ми знову переможемо.

Я оголошую про початок поставок до Польщі систем протиракетної оборони Patriot.

Нагадаємо, 20 червня президент України Петро Порошенко вперше зустрівся з Трампом. Переговори проходили в Білому домі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «На хвилинку в Білий Дім»: американські ЗМІ про візит Порошенка в США.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram