Світ / США

Трамп висунув на посаду генпрокурора Вільяма Барра, який вже був на цій посаді 25 років тому

ВВС
Світ/США/Трамп висунув на посаду генпрокурора Вільяма Барра, який вже був на цій посаді 25 років тому
Зберегти
Вигляд

Президент США Дональд Трамп висунув кандидатуру Вільяма Барра на посаду генерального прокурора країни. Також Трамп запропонував кандидатуру речника Держдепартаменту Гізер Нойєрт на посаду послині США при ООН.

Трамп назвав Барра «поважним адвокатом» і «приголомшливою людиною».

«Він був моїм першим вибором від першого дня», — зазначив він. Зараз Барр є адвокатом юридичної фірми Kirkland & Ellis у Вашингтоні.

Кандидатури генпрокурора і постпреда США при ООН повинні бути затверджені сенатом.

Вільям Барр вже обіймав посаду генпрокурора з 1991 по 1993 рік. 

Нагадаємо, генпрокурор США Джефф Сешнс на початку листопада пішов про відставку. Тимчасово виконує обов'язки генпрокурора глава канцелярії відомства Метью Вітакер.

Лідерка демократів у нижній палаті Конгресу США Ненсі Пелозі заявила, що Трамп звільнив Сешнса, щоби завадити розслідуванню ймовірного втручання Росії у президентські вибори 2016 року.

Нагадаємо, Сешнс взяв самовідвід від розслідування можливого втручання Росії у виборчу кампанію США. Заява генпрокурора прозвучала менш, ніж через добу після того, як газета The Washington Post опублікувала інформацію про те, що у 2016 році Сешнс як мінімум двічі зустрічався з послом Росії в США Сєргієм Кісляком.

Трамп неодноразово критикував Сешнса за те, що той самоусунувся від розслідування щодо втручання Росії у вибори. Нещодавно в інтерв'ю Трамп заявив, що «в нього немає генпрокурора».

У грудні 2017 року американські служби почали розслідування щодо втручання РФ у президентські вибори 2016 року.

У квітні 2018 року стало відомо, що розвідка Конгресу не знайшла доказів зв’язків Трампа та Путіна. 1

2 вересня 2018 року Дональд Трамп підписав указ про введення санкцій проти країн, які звинувачують чи будуть звинувачені у втручанні у вибори 2016 року.

У січні 2018 року Майкл Помпео, директор ЦРУ, заявив, що РФ спробує втрутитись у вибори до Конгресу США в листопаді 2018.

У лютому 2018 року, представники Facebook повідомили, що посилять контроль за рекламоючерез можливість втручання РФ у вибори.

У серпні 2018 року американська компанія Microsoft заявила про атаку російських хакерівперед виборами до Конгресу.

Пов`язані новини