Президент США Дональд Трамп переконаний, що Росія і Китай кидають виклик інтересам, економіці та цінностям американського суспільства.

Президент США Дональд Трамп переконаний, що Росія і Китай кидають виклик інтересам, економіці та цінностям американського суспільства.

Про це він заявив під час свого першого щорічного звернення до обох палат Конгресу «Про становище країни».

«В усьому світі ми стикаємося з режимами-вигнанцями, терористичними групами і такими суперниками, як Китай і Росія, які кидають виклик нашим інтересам, нашій економіці і нашим цінностям», — сказав Трамп.

Водночас він закликав Конгрес покласти кінець скороченню військового бюджету країни і «повністю профінансувати прекрасні американські збройні сили».

Він також заявив про необхідність модернізувати американський ядерний арсенал, щоб зробити його «настільки потужним, щоб це дозволило стримати будь-який акт агресії».

Трамп також згадав і про КНДР, зауваживши про її «безрозсудне прагнення ядерної зброї, яке скоро буде загрожувати США».

«Минулий досвід навчив нас тому, що самозаспокоєність і поступки лише посилюють агресію і провокації. Я не буду повторювати помилки попередніх адміністрацій, які привели нас в це небезпечне становище», — додав він.

У середині січня Пентагон оприлюднив основні важливі положення нової «Національної оборонної стратегії» — першого подібного документа, підготовленого у США за дев'ять років.

Головними загрозами американській безпеці у ньому названі Китай, Росія, КНДР і Іран. У документі йшлося про те, що найбільшою загрозою для США є ядерна зброя Росії. Вашингтон також звинуватив Москву в тому, що вона вкладає кошти в «дестабілізацію кіберпростору».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У разі війни з КНДР північнокорейський режим буде знищений— постпред США в ООН.

28 листопада Північна Корея знову запустила балістичну ракету. Вона стартувала з Пхеньонга у провінції Південний Пхеньян, згідно із заявою командувачів збройних сил Південної Кореї.

Міноборони Японії заявило, що ракета КНДР могла впасти в японській економічній зоні.

США, Японія і Південна Корея закликали скликати екстрене засідання Радбезу ООН з приводу пуску балістичної ракети КНДР. Україна засудила запуск ракети Північною Кореєю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємниця ядерної кнопки: її не існує

 

Поділитись: