Президент США Дональд Трамп запропонував змінити керівництво Федерального управління цивільної авіації США (FAA) після катастрофи Boeing 737-8 MAX в Ефіопії.

На пост глави управління Трамп запропонував призначити Стіва Діксона, який нещодавно вийшов на пенсію з посади старшого віце-президента з польотних операцій для Delta Air Lines. У разі затвердження його кандидатури, Діксон очолить FAA на п’ять років.

Також він стане головою комітету Міністерства транспорту США з обслуговування повітряного руху.

Нині виконувачем обов’язків глави FAA є Ден Елвелл. Він обіймає цей пост із січня 2018 року.

Нагадаємо, зранку 10 березня пасажирський літак авіакомпанії Ethiopian Airlines зі 149 пасажирами на борту та 8 членами екіпажу розбився, рухаючись з Ефіопії до столиці Кенії — Найробі. Пізніше стало відомо, що усі, хто був на борту, загинули. За попередніми даними, українців на борту літака не було. Після аварії літака Boeing, акції компанії різко подешевшали. Станом на 11 березня компанія Boeing втратила понад 11% своєї вартості після падіння літака в Ефіопії.

Це друга аварія літака моделі Boeing 737 Max 8 за минулих 5 місяців. У жовтні 2018 в Індонезії розбився пасажирський літак зі 188 людьми на борту. За кілька хвилин після зльоту він втратив зв’язок з диспетчерами та впав у море.

Після аварії в Ефіопії понад 25 авіакомпаній призупинили використання літаків Boeing цієї моделі. Це, зокрема, авіакомпанії Ефіопії, Індонезії, Китаю, Австралії, Сінгапуру, Малайзії, Оману, Південної Кореї, Британії та Норвегії. Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) також заборонило експлуатацію літаків цієї моделі. США також призупинили всі польоти Boeing 737 Max.

13 березня Державіаслужба України видала рішення з безпеки польотів щодо призупинення експлуатації літаків Boeing 737-8 Max після того, як пасажирський літак такої моделі розбився, рухаючись з Ефіопії.

14 березня стало відомо, що всі літаки Boeing 737-8 MAX, які експлуатуються авіакомпаніями світу, наразі припинили свої польоти та знаходяться на землі.

Невдовзі після цього чорні скриньки показали «явну схожість» між двома катастрофами Boeing 737 MAX.

Поділитись: