Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин надіслав президенту США Дональду Трампу листа із пропозицію провести ще одну зустріч для обговорення ядерного роззброєння КНДР.

Про це на брифінгу повідомила речниця Білого дому Сара Сандерс, передає Reuters.

За її словами, Пхеньян та Вашингтон вже координують свої дії щодо нової зустрічі керівників держав, проте точна дата та місце її проведення поки не визначені.

«Це був дуже теплий, дуже позитивний лист», — сказала Сандрес.

Вона також зазначила, що військовий парад у Пхеньяні 9 червня став «ознакою доброчесності» КНДР, бо на ньому не було ракет великої дальності.

На наступному тижні Кім Чен Ин повинен зустрітися у Південній Кореї з президентом цієї країни Мун Чже Іном.

Південнокорейська сторона хоче, аби до цього саміту приєднався Трамп, і сторони ухвалили декларацію про денуклеаризацію Корейського півострова та офіційне припинення війни між двома Кореями.

На минулому тижні радник Трампа з національної безпеки Джон Болтон заявив, що не вірить у те, що КНДР погодиться на участь США в цьому міжкорейському саміті. Проте, як зазначає видання, надія на це з’явилась 7 червня, коли Трамп розповів, що він скоро отримає лист від Кім Чен Ина.

Крім цього, прес-служба президента Південної Кореї на минулому тижні повідомила, що Трамп попросив президента країни Мун Чже Іна стати «головним переговорником» між Вашингтоном та Пхеньяном.

Нагадаємо, другий саміт Дональда Трампа й Кім Чен Ина відбувся у В’єтнамському Ханої 27-28 лютого. Основна зустріч завершилась достроково, сторони не дійшли згоди. Після зустрічі американський президент заявив, що попри «міцні відносини США та КНДР, на саміті не було чого підписувати».

12 червня 2018 року Дональд Трамп уперше зустрівся з Кім Чен Ином на сінгапурському острові Сентоса.

Президент США та лідер Північної Кореї підписали «дуже важливий та всеосяжний документ», у якому йшлося про денуклеаризацію Корейського півострова, а також про передачу останків американських солдатів.

Поділитись: