Президент США Дональд Трамп в інтерв'ю Fox News, Вашингтон, США, 3 травня 2020 року
Фото:

скриншот відео

В інтерв’ю американському консервативному телеканалу Fox News президент США Дональд Трамп заявив, що Перша світова війна завершилася у 1917 році через пандемію іспанського грипу. Чи коректне це твердження?

Про іспанський грип Трамп заговорив, відповідаючи на питання про те, як уряд США піклується про будинки для людей похилого віку — вони перебувають у групі ризику.

«От, у 1917-му в нас був жахливий грип, іспанський грип. Так багато про це писали… Він убив від 50 до 100 мільйонів людей і, певно, завершив Першу світову війну, оскільки всі солдати хворіли на нього. Тоді світ був у найгіршому становищі, ніж будь-коли», — заявив Трамп.

  • «У 1917-му в нас був іспанський грип» — це неправда. Насправді пандемія «іспанки» почалася навесні 1918-го. Було ще дві хвилі грипу — восени 1918-го й узимку 1919-го. Хвиля «іспанки» осені 1918 року вважається найбільш смертельною.
  • «Іспанський грип убив від 50 до 100 мільйонів людей» — це правда, саме такими є найбільш поширені підрахунки кількості померлих від цієї хвороби.
  • «Іспанський грип, певно, завершив Першу світову війну» — це щонайменше суперечливе твердження. Оцінки взаємозв’язку цих двох подій серед істориків розходяться: одні стверджують, що війна створила сприятливі умови для поширення вірусу, інші — що саме вірус настільки послабив війська, що війна завершилася раніше.

Крім того, досі достеменно не відомо, де саме виник іспанський грип (таку назву він отримав лише тому, що Іспанія була найбільш уражена хворобою): серед можливих версій називають Францію, Китай, Британію та США.

Бонус: ось так на слова Трампа про іспанський грип відреагував письменник Стівен Кінг: «Як я вже казав: якби мізки були димним порохом, Дональд Трамп не зміг би й висякатися».

Поділитись: