Низка українських ЗМІ повідомили з посиланням на російське видання «РБК», що у Києво-Печерській лаврі коронавірус виявили у абсолютно всіх священників. Але це неправда.

Саме «РБК» посилається на речника Української православної церкви Московського патріархату митрополита Климента.

Водночас у коментарі hromadske Климент заперечив, що казав таке.

«Я говорив інакше, я говорив про те, що практично всі, хто заразилися у Києво-Печерській лаврі, вже майже видужали», — пояснив він.

Назвати точну кількість інфікованих священиків у лаврі митрополит не може, бо аналізи роблять державні клініки.

«Я знаю, що десь приблизно у лікарні лежало загалом 15-20 чоловік, у них були різні форми пневмонії, але переважна більшість виписалася, там ще кілька чоловік залишилося», — розповів Климент.

Речник УПЦ МП також не підтвердив наведені «РБК» дані про 150-200 інфікованих. Він лише сказав, що решта (кого не госпіталізували) перенесли захворювання у легкій формі, їхній стан не погіршувався, але скільки їх, Климент сказати не може.

«Ці дані можуть озвучити медичні працівники, які роблять ці аналізи. Лікарі брали аналізи у всіх в лаврі, звичайно ж, що вони лікували не всіх, і не в усіх були позитивні аналізи. Огляд пройшли всі монахи, але хворіли не всі», — наголосив Климент.

Водночас щодо настоятеля Києво-Печерської лаври митрополита Павла речник УПЦ МП підтвердив — той вже одужав і виписаний з лікарні.

Також ми запитали Климента, чи відомо УПЦ МП щось про гуманітарну допомогу, яку нібито зібрали російські віряни для Києво-Печерської лаври, але через ігнорування української влади не можуть відправити.

«Ми про це дізналися з преси і більше ніякої додаткової інформації про це не знаємо», — сказав Климент.

Нагадаємо, у Києво-Печерській Лаврі зафіксували одне з вогнищ розповсюдження коронавірусу, там понад 100 інфікованих. Її закрили на карантин.

Так 17 квітня від коронавірусу помер монах Києво-Печерської лаври Никодим. До цього помер архімандрит Києво-Печерської лаври Нектарій. 12 квітня помер 47-річний ієродиякон Наум.

Також повідомлялось, що у депутата Вадима Новинського виявили коронавірус, а за день до позитивного тесту він зустрічався з главою УПЦ Московського патріархату Онуфрієм. Водночас УПЦ МП заперечує, що Онуфрій інфікувався.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: