Transparency International вимагає розслідувати напад на учасників мітингу під САП
Організація Transparency International вимагає розслідувати напад на учасників мітингу під Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою 17 липня, на якій голову Центру протидії корупції Віталія Шабуніна закидали тортами та облили зеленкою.
Організація Transparency International вимагає розслідувати напад на учасників мітингу під Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою 17 липня, на якій голову Центру протидії корупції Віталія Шабуніна закидали тортами та облили зеленкою.
Відповідну заяву організація оприлюднила на своєму сайті.
Transparency International заявляє, що в Україні існує негативна тенденція до безкарного застосування сили проти антикорупційних активістів.
Як приклад організація наводить акцію під САП, на якій Віталія Шабуніна облили зеленкою.
«Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін після атаки отримав опіки очей від хімічної речовини, якою йому облили обличчя», — заявили в Transparency.
Організація вимагає від Національної поліції та прокуратури розслідувати напад та покарати нападників.
«Громадськість має знати, хто є замовником та організатором цього нападу», — вказує Transparency International.
Зранку 17 липня в Києві під будівлею Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на мітинг вийшли близько 200 людей. Частина з них протестувала проти діяльності керівника відомства Назара Холодницького, близько сотні людей — висловилися проти керівника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.
Голову ЦПК Віталія Шабуніна закидали тортами та облили зеленкою. Йому викликали швидку допомогу. Також зеленкою облили Іллю Ківу.
У Шабуніна діагностували опік очей через те, що його облили зеленкою на мітингу.
На початку липня ЦПК закликав звільнити Холодницького з посади керівника Антикорупційної прокуратури.
Раніше ЦПК розповів про виділення земельних ділянок родичам Холодницького.
30 березня голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник публічно виступив проти голови САП Назара Холодницького. Керівник НАБУ звинуватив колегу із САП у розголошенні матеріалів кримінальних справ та перешкоджанні роботи НАБУ. Згодом НАБУ оприлюднило розмови глави САП Холодницького.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Жучки в акваріумі»: 5 розмов у кабінеті Холодницького, які записали детективи НАБУ
3 квітня Холодницький прийшов на допит до ГПУ. Він повідомив, що слідчі дії щодо нього почали «за вимагання хабара». Однак 16 квітня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що підстав для його кримінального переслідування Холодницького немає.
Комісія прокурорів 26 липня вирішить, чи звільняти керівника САП Холодницького.
/Ольга Кириленко
- Поділитися: