Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький та його родичі отримали п’ять земельних ділянок загальною прощею 0,48 гектарів упродовж 2012 – 2015 років.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький та його родичі отримали п’ять земельних ділянок загальною прощею 0,48 гектарів упродовж 2012 – 2015 років.

Про це заявили 26 червня у «Центрі протидії корупції».

«Чотири з них розташовані на території Києво-Святошинського району, де Холодницький раніше працював прокурором», – йдеться у повідомленні у ЦПК.

Загалом, за даними ЦПК, Холодницький та його сестра володіють 12 об’єктами нерухомості, 8 з яких розташовані на території Києво-Святошинського району.

«Неодноразове виділення безоплатно землі під Києвом прокурору району та його сім’ї, яка навіть не проживає в Україні, виглядає досить дивним. Тим паче, що земля у виділених районах коштує від тисячі доларів за сотку і зазвичай не виділяється безкоштовно пересічним громадянам», – сказав юрист ЦПК Віталій Цокур.

Назар Холодницький підтвердив Громадському, що володіє вказаними земельними ділянками. За його словами, він їх отримав упродовж 2012-2013 років і вказав у своїй декларації, а також у документах, коли подавався на очільника САП.

«Усі ці земельні ділянки були офіційно оформлені належним чином і згідно з законом, у 2012 році я дійсно звернувся до сільради щодо виділення землі. Щодо моєї сестри, яка живе в Італії, то вона також зверталася про виділення земельних ділянок», – сказав Холодницький.

Керівник Антикорупційної прокуратури додав, що вбачає у повідомленні Центру протидії корупції «спроби маніпуляції фактами» щодо його майна.

Нагадаємо, 21 вересня 2017 року СБУ затримала двох суддів через спробу дати хабара голові САП Холодницькому.  Ними виявилися голова Кіровського районного суду міста Дніпро Геннадій Подберезний та заступниця голови суду Наталія Овчаренко. За даними слідства, голова одного з судів Дніпра вийшов на Холодницького і запропонував йому 300 тисяч доларів хабара за сприяння в ухиленні від кримінальної відповідальності судді цього суду, яку НАБУ раніше зловила на хабарі.

Одержавши пропозицію неправомірної вигоди, Холодницький сповістив керівництво Генеральної прокуратури про це. Обидва судді були затримані в кабінеті голови САП при передачі першої частини хабара — 50 тисяч доларів. 

Адвокати судді Підберезного заявили, що глава САП провокував їхнього підзахисного до дачі хабара та наполягають на відкритті провадження проти Холодницького.

30 березня голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник публічно виступив проти голови САП Назара Холодницького. Керівник НАБУ звинуватив колегу із САП у розголошенні матеріалів кримінальних справ та перешкоджанні роботи НАБУ. Згодом НАБУ оприлюднило розмови глави САП Холодницького.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Жучки в акваріумі»: 5 розмов у кабінеті Холодницького, які записали детективи НАБУ

3 квітня Холодницький прийшов на допиту до ГПУ. Він повідомив, що слідчі дії щодо нього почали «за вимагання хабара»

Однак 16 квітня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що підстав для його кримінального переслідування Холодницького немає.

Поділитись: