Третій імовірно причетний до отруєння російського екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньки міг лишитися у Великій Британії на декілька днів після замаху. Про це повідомила британська газета The Telegraph з посиланням на неназвані джерела.

Ідеться про можливу причетність працівника російської розвідки під вигаданим ім'ям — Сергій Федотов. Він в'їхав до Великої Британії того ж дня, як Анатолій Чепіга та Олександр Мішкін, яких Британія підозрює в отруєнні Скрипалів.

Федотов мав полетіти з країни тим же рейсом, що й Чепіга з Мішкіним, проте в останній момент відмовився.

Газета The Telegraph зазначила, що номер паспорта Федотова відрізняється від номерів двох інших підозрюваних лише кількома цифрами.

The Telegraph зазначає, що роль Федотова у замаху поки що невідома. Він не потрапив на камери спостереження, на відміну від Чепіги та Мішкіна.

Нагадаємо, у березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. Після отруєння Британія видворила російських дипломатів. МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії». 

5 вересня британські прокурори назвали причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова. Британія запевняє — це офіцери розвідки. Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального».

Російський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з Петровим і Бошировим, де вони заявили, що відвідували Солсбері як туристи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми їхали в Солсбері подивитись собор»: що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів

26 вересня видання The Insider і проект розслідувань Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я Руслана Боширова — Анатолій Чепіга. За даними журналістів, він є полковником ГРУ РФ і має звання «Героя Росії».

9 жовтня видання The Insider і Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я другого підозрюваного в отруєнні Скрипаля, відомого як Олександр Петров — Олександр Євгенович Мішкін. Він є військовим лікарем і полковником ГРУ Росії.

Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 його засудили до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.

Поділитись: