Британія назвала імена двох росіян, причетних до отруєння Скрипалів
Британські прокурори вважають причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян —Олександра Петрова і Руслана Боширова.
Британські прокурори вважають причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова.
Про це повідомляє Reuters.
Слідство вважає, що підозрювані могли приїхати в Лондон не під справжніми іменами. Обом чоловікам близько 40 років. За даними поліції, 2 березня вони в'їхали на територію Британії та через два дні повернулися в Росію.
Кореспондент ВВС Деніел Сенфорд пише, що підозрювані потрапили на запис камери спостереження «безпосередньо перед» отруєнням Скрипалів в Солсбері.
Він також оприлюднив дані про маршрут руху підозрюваних з моменту прибуття у Солсбері до моменту, коли вони покидають країну.
У травні слідчі провели обшуки у номері готелю, де зупинялися росіяни і знайшли там сліди нервово-паралітичної речовини класу «Новачок». Наймовірніше, «Новачок» привезли до Британії у флаконі духів Nina Ricci, зазначає The Guardian.
Британська сторона не вимагатиме екстрадиції Петрова і Боширова, оскільки за російськими законами РФ не видає своїх громадян, сказала представниця прокурорської служби.
Прем'єрка Британії Тереза Мей заявила, що підозрювані в отруєнні Скрипаля працюють у розвідці РФ.
Нагадаємо, британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля не могло бути здійснене без схвалення Кремля.
7 серпня The Guardіan повідомила, що Британія готова подати Москві запит на екстрадицію двох росіян, підозрюваних в отруєнні «Новачком».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо
У березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія.
Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 він був засуджений до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.
Колишній полковник Головного розвідувального управління РФ Сергій Скрипаль під час засідання Московського окружного військового суду, 9 серпня 2006 року, архівне фото Фото: EPA-EFE/YURY SENATOROV
Прем'єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, а злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новачок», розробленої в РФ.
Міжнародні експерти Організації із заборони хімічної зброї підтвердили висновки Британії про те, що Скрипаля та його доньку отруїли нервово-паралітичною речовиною.
Після отруєння Британія видворила російських дипломатів. Також Британія заявила про замороження російських активів у країні. Повідомлялося, що санкції можуть зачепити найближче оточення Путіна.
Згодом Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля в Британії. 27 березня генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників.
МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії». Також російське МЗС заявило про закриття Британської ради.
Президент України Петро Порошенко закликав світ реагувати на політв’язнів Кремля як на отруєння Скрипаля.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля
22 серпня 2018 року санкції США проти Росії за отруєння Скрипалів набули чинності. Росія назвала безпідставними звинувачення Сполучених Штатів у причетності до отруєння колишнього російського розвідника та його доньки. Через нові санкції США російський рубль уперше з 2016 року впав до 66 за долар.
- Поділитися: