Розслідувачі Bellingcat і The Insider назвали справжнє ім'я другого підозрюваного в отруєнні Скрипаля

Справжнє ім'я другого підозрюваного в отруєнні екс—російського розвідника Сергія Скрипаля, відомого як Олександр Петров — Олександр Євгенович Мішкін.

Справжнє ім'я другого підозрюваного в отруєнні екс-російського розвідника Сергія Скрипаля, відомого як Олександр Петров — Олександр Євгенович Мішкін. Він є військовим лікарем і полковником ГРУ Росії.

Про це йдеться у спільному розслідуванні видань The Insider і Bellingcat.

«Bellingcat може повідомити, що ми остаточно встановили другого підозрюваного, який відправився у Солсбері під псевдонімом Олександр Петров», — ідеться у повідомленні.

За даними розслідувачів «Олександром Петровим» є Олександр Мішкін, військовий лікар на службі в ГРУ Росії.

Наголошується, що процес ідентифікації Мішкіна відбувся з допомогою «безлічі відкритих джерел, свідчень людей, знайомих з ним, а також копій особистих документів».

Розслідувачі стверджують, що справжнє ім'я Олександра Петрова — Олександр Мішкін і він також служить у Головному розвідувальному управлінні Росії РФ.

Зазначається, що «персонаж Олександра Мішкіна має ще більш рідкісний цифровий слід», ніж Анатолія Чепіги — полковника ГРУ РФ, особу якого раніше встановили розслідувачі. У Bellingcat додають, що вдалось встановити деякі ключові факти з минулого Мішкіна.

Нагадаємо, видання The Insider і проект розслідувань Bellingcat 26 вересня повідомили, що Анатолій Чепіга — це справжнє ім'я Руслана Боширова — його та ще одного росіянина (Олександра Петрова) Велика Британія звинуватила у отруєнні Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Анатолій Чепіга, за даними журналістів, є полковником ГРУ РФ і має звання «Героя Росії».

У березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія.

Після отруєння Британія видворила російських дипломатів. МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії».

5 вересня британські прокурори назвали причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова. Британія запевняє — це офіцери розвідки. Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального».

Російський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з Петровим і Бошировим, де вони заявили, що відвідували Солсбері як туристи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми їхали в Солсбері подивитись собор»: що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів

Російське видання «Новая газета» дізналося, що номер телефону з документів Олександра Петрова, одного з двох підозрюваних в отруєнні екс-співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля, майже збігається з номерами телефонів декількох підрозділів Міноборони РФ. Журналісти подзвонили за номером із документів підозрюваного в отруєнні Скрипалів Олександра Петрова — слухавку взяли в Міноборони РФ.

26 вересня видання The Insider і проект розслідувань Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я Руслана Боширова — Анатолій Чепіга.

Більше того, колишній журналіст «Центру управління розслідуваннями» Сергій Канєв, який брав участь у розслідуванні The Insider і Bellingcat стосовно підозрюваних в отруєнні Скрипаля, повідомив Громадському, що полковник російського розвідувального відомства ГРУ Анатолій Чепіга («Руслан Боширов»), якого Велика Британія підозрює в отруєнні Скрипаля, очолював операцію з вивезення до Росії екс-президента Віктора Януковича.

2 жовтня екс-охоронець Януковича попросив суд допитати його щодо генерала ГРУ Чепіги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полковник ГРУ Чепіга-«Боширов» міг керувати евакуацією Януковича з України: що відомо

Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 його засудили до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.