Третина українців не знають про Pandora Papers, але понад 80% засуджують офшори у високопосадовців ㅡ опитування

Приблизно третина українців не чули про міжнародне розслідування Pandora Papers про таємні офшорні рахунки політиків із різних країн, зокрема й України. Проте понад 80% вважають неприпустимим, щоб високопосадовці України володіли офшорними рахунками за кордоном.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження Центру Разумкова за жовтень 2021 року.

Так, 36,8% учасників опитування відповіли, що не чули про розслідування Pandora Papers. Щось чули про це дослідження, але не знають деталей, 43% опитаних, а 18,1% заявили, що добре знають про нього.

80,1% опитаних українців вважають неприпустимим, щоб найвищі посадові особи держави та провідні політики країни володіли офшорами. Ще 9,1% респондентів не бачать у цьому нічого поганого.

55,3% опитаних вірять інформації з розслідування, зокрема про те, що Володимир Зеленський та його бізнес-партнери володіють офшорними рахунками за кордоном. Водночас 16,5% опитаних ㅡ не вірять.

«Вагнергейт»

Водночас приблизно половина опитаних (47,5%) нічого не знають про «Вагнергейт» ㅡ зрив спецоперації українських спецслужб із затримання бойовиків ПВК «Вагнера». 36,3% респондентів відповіли, що щось чули про це, але не знають деталей. Ще 14,1% відповіли, що досить добре знають про це.

Серед тих, хто хоча б щось знає про «Вагнергейт», 40,5% вважають головною причиною зриву операції цілеспрямовану передачу інформації з боку вищого політичного керівництва України.

Ще 15,1% вказали причиною брак професіоналізму та помилки з боку вищого політичного керівництва України, а 12,8% — непрофесіоналізм і помилки працівників українських спецслужб.

Також 6,3% обізнаних респондентів головною причиною зриву операції вважають те, що російські/білоруські спецслужби самі змогли дізнатися про операцію і зірвати її. 4,6% відповіли, що все це ㅡ випадковий збіг обставин.

Про опитування

Дослідження провела соціологічна служба Центру Разумкова з 23 по 27 жовтня 2021 року методом САТІ (телефонне опитування).

Загалом опитали 1 200 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей, за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,9% з імовірністю 0,95.