За словами міністра соціальної політики України Андрія Реви, 75% персоналу приватних підприємств України офіційно отримують зарплату на рівні мінімальної.

«Персонал 75-ти відсотків приватних підприємств отримує заробітну плату 3723 гривні, а 84 тисячі керівників приватних підприємств декларують зарплати на рівні 3723 гривні», — повідомив Рева.

Він зазначив, що за підрахунками міністерства, з 16 мільйонів українців, які працюють, лише 12 мільйонів сплачують єдиний соціальний внесок

Також міністр додав, що єдиним джерелом для виплати пенсій пенсіонерам є сплата єдиного соціально внеску роботодавців за працівників. Тому для забезпечення виплат пенсій необхідно, щоб працівники в Україні чесно сплачували ЄСВ.

«У 2016 році розмір ставки ЄСВ Верховною Радою було знижено з 38 до 22 відсотків, і, фактично, пенсіонери заплатили великому бізнесу 65 мільярдів гривень. Але ми не можемо повернути ставку ЄСВ, бо не можна двічі увійти в одну річку, та й не потрібно цього робити», — додав Рева.

Раніше стало відомо, що уряд зареєстрував у парламенті законопроект, яким пропонує перенаправити 10 мільярдів гривень з виплат соціальної допомоги на виплату пенсій у грудні 2018 року.

Нагадаємо, що наприкінці липня у Пенсійного фонду України виникли труднощі з виплатою повного обсягу пенсій. Зокрема, затримку з виплатами там пояснили недостатнім залишком коштів на рахунку Пенсійного фонду через недоотримання ЄСВ від українських підприємців.

Пізніше казначейство відзвітувало, що повністю сплатило пенсії за липень 2018 року. На ці цілі казначейство надало Пенсійному фонду позику. Вірогідно, це сприяло зменшенню залишків коштів на головному бюджетному рахунку держави. Так, 1 серпня залишок на єдиному казначейському рахунку досяг мінімуму з 2014 року.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив провести службове розслідування щодо керівництва Пенсійного фонду за фактом затримок.

Поділитись: