Матеріал є частиною спецпроекту

«Поза сходом і заходом»: дослідницький проект hromadske та LSE про ставлення українців до історії

Батько українки Олександри Васейко в 1943-му переховував у лісі своїх друзів-поляків з сусіднього села на Волині. Через конфлікт, який виник між УПА та Армією Крайовою, польська сім’я була вимушена тікати. Коли ж їх вистежили та вбили, чоловік поховав своїх друзів-поляків у лісі під сосною. А за декілька років показав це місце своїй доньці Олександрі і попросив його запам’ятати. Минуло більше 60-ти років, а жінка досі доглядає за місцем під сосною, ставить лампадки і зберігає пам’ять про загиблих поляків.

«Поза сходом і заходом»: спільний дослідницький проект hromadske та London School of Economics про ставлення українців до історії. Що робить hromadske: знімає 15 відео про історію – українську і світову. Що робить LSE: аналізує реакцію українців на конкретні події в історії країни та світу за участі українських та британських соціологів, працюючи з фокус-групами, досліджуючи соцмережі. Результати будуть оприлюднені у 2020-му році і повинні стати матеріалом для українських медіа та суспільства. На етапі проведення соціологічних досліджень та обрання тем нас консультували провідні українські історики — Сергій Плохій, Ярослав Грицак і Сергій Єкельчик.

Завдання проекту: завдяки візуальному сторітелінгу шукати шляхи для подолання поляризації суспільства і повернути медіа роль майданчика для конструктивної дискусії. 

Проект здійснюється в межах інноваційної програми «Арена» London School of Economics, яка використовує якісні дослідження і аналіз, щоб зрозуміти, як долати поляризацію суспільства у сучасному світі. 

Керівники проекту: Енн Епплбаум — співдиректорка програми «Арена», американська колумністка, авторка книг про ГУЛАГ та Голодомор; Пітер Померанцев — співдиректор програми «Арена», британський медійник, дослідник пропаганди, автор книг «Нічого правдивого й усе можливе», а також «Це не пропаганда».

Редактори проєкту: Наталя Гуменюк, Євген Самойленко

В питаннях щодо проекту вказавши тему “Поза сходом і заходом” пишіть на адресу: [email protected]

Поділитись: