Матеріал є частиною спецпроекту

«Поза сходом і заходом»: дослідницький проект hromadske та LSE про ставлення українців до історії

Чоловіка Тетяни Ліскіної послали до Афганістану в вересні 1985-го. А за рік привезли додому в цинковій труні. Йому було 23 роки. Їх дочці — рік та сім місяців. Радянський Союз розв'язав Афганську війну в 1979 році. Протягом десяти років в ній брали участь 160 тисяч українців і загинули близько 3 тисяч. У лютому 1989-го СРСР вивів війська з Афганістану. Це відбувалося, коли імперія розпадалася. Війна відразу опинилася в минулому, так і залишившись непроговореною.

Відтоді пройшло понад 30 років, але учасникам Афганської війни досі важко про неї говорити. А дітям загиблих досі складно дізнаватися, що сталося з їхніми батьками. Як це — жити пам'яттю про війну, засуджену навіть державою, яка сама цю війну розв'язала? Про це — в історії дослідницького проєкту hromadske і LSE «Поза сходом і заходом» про ставлення українців до історії. 

«Поза сходом і заходом»: спільний дослідницький проєкт hromadske та London School of Economics про ставлення українців до історії. Що робить hromadske: знімає 15 відео про історію – українську і світову. Що робить LSE: аналізує реакцію українців на конкретні події в історії країни та світу за участі українських та британських соціологів, працюючи з фокус-групами, досліджуючи соцмережі. Результати будуть оприлюднені у 2020-му році і повинні стати матеріалом для українських медіа та суспільства. На етапі проведення соціологічних досліджень та обрання тем нас консультували провідні українські історики — Сергій Плохій, Ярослав Грицак і Сергій Єкельчик.

Завдання проєкту: завдяки візуальному сторітелінгу шукати шляхи для подолання поляризації суспільства і повернути медіа роль майданчика для конструктивної дискусії. 

Проєкт здійснюється в межах інноваційної програми «Арена» London School of Economics, яка використовує якісні дослідження і аналіз, щоб зрозуміти, як долати поляризацію суспільства у сучасному світі. 

Керівники проєкту: Енн Епплбаум — співдиректорка програми «Арена», американська колумністка, авторка книг про ГУЛАГ та Голодомор; Пітер Померанцев — співдиректор програми «Арена», британський медійник, дослідник пропаганди, автор книг «Нічого правдивого й усе можливе», а також «Це не пропаганда».

Редактори проєкту: Наталя Гуменюк, Євген Самойленко

В питаннях щодо проєкту вказавши тему “Поза сходом і заходом” пишіть на адресу: [email protected]

Поділитись: