ENRU

Троє екс-працівників МВС могли сприяти поставкам гранат з РФ для розгону Майдану

Троє колишніх посадовців МВС, двоє з яких нині є співробітниками Нацполіції, підозрюються у причетності до поставки гранат та інших спецзасобів з Росії, які були залучені для протидії протестам на Майдані 18 – 20 лютого 2014 року.

Про це під час брифінгу повідомив начальник Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

«Саме Поготов, Серединський і Бабич підозрюються у причетності до постанови Кабміну, якою ж і було знято обмеження до застосування водометів на Майдані. За допомогою цієї ж постанови були поставлені гранати та спецзасоби», – сказав він.

За словами глави Департаменту спецрозслідувань ГПУ, Поготов поставив власний підпис під клопотанням, щоб усі ці спецзасоби були залучені до протидії протестам на Майдані.

«Щодо поставки гранат з РФ, то вони були поставлені як так звана «братська допомога». На 18-20 лютого власних гранат українського виробництва у підрозділів МВС не було», – сказав Горбатюк.

Він також уточнив, що якби ці гранати у незаконний спосіб не були залучені до протидії протестним акціям, то не постраждала б така велика кількість людей – понад 200 учасників подій на Майдані.

Крім того, під час брифінгу Гробатюк розказав про тиск з боку МВС на слідство у справі Майдану. За його словами, також чинили тиск на свідків у справі Майдану, зокрема, погрожували зняти з посади.

Глава Департаменту спецрозслідувань ГПУ Горбатюк під час брифінгу такогож наголосив на тому, що затягування створення ДБР загрожує розслідуванню справ проти Майдану

29 вересня ГПУ повідомила про підозру 3 колишнім посадовцям МВС України у злочинах проти майданівців. З'ясувалось, що 2 з посадовців на даний час займають керівні посади в Нацполіції. Однак суд відмовився розглядати обрання їм запобіжного заходу.

Прокуратура клопотала про арешт Сергію Поготову, який у часи Майдану обіймав посаду заступника начальника департаменту громадської безпеки МВС. На даний час не працює у правоохоронних органах. На судовому засіданні 2 жовтня Поготову призначили домашній арешт.

Також прокурори клопотали про арешт Ігору Бабичу, який працює начальником департаменту превентивної діяльності НПУ, а під час Майдану був головним інспектором відділу організації служби конвойних підрозділів. Його підозрюють у координації дій спецпідрозділів.

Третій підозрюваний — Анатолій Серединський. Він у 2014 році обіймав посаду начальника відділу служби управління організації конвойних підрозділів департаменту громадської безпеки МВС. Його підозрюють у координації дій спецпідрозділів та їх заохоченні.

Наголосимо, що до суду захищати підозрюваних прибув Олександр Фацевич, заступник глави Національної поліції.

А міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що підозри на адресу керівників структурних підрозділів МВС у злочинах проти Майдану є «надуманими», а «справа розсиплеться в суді».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 9,5 тисяч свідків та один засуджений — що ми знаємо про «Справу Майдану»

Підписуйтесь на наш канал у Telegram