У державній Укрзалізниці повідомили, що тривалість переїзду з Києва до Одеси потягами «Інтерсіті+» може скоротитись на 20-25% до близько 5,5 годин.

У державній Укрзалізниці повідомили, що тривалість переїзду з Києва до Одеси потягами «Інтерсіті+» може скоротитись на 20-25% до близько 5,5 годин.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

«Наразі ми аналізуємо шляхи збільшення швидкості поїзда Інтерсіті+ сполученням Київ — Одеса на існуючій інфраструктурі без будівництва паралельної нової колії. Для цього ми розглядаємо можливість придбання вагонів Talgo, які себе вже зарекомендували в інших країнах», — повідомив очільник Укрзалізниці Євген Кравцов.

Він також додав, що нові вагони дозволять зменшити час у дорозі «Інтерсіті+» Київ – Одеса до близько 5,5 годин. Проте для реалізації цієї ініціативи Укрзалізниці потрібна державна підтримка у розмірі близько 250-400 мільйонів гривень на закупівлю рухомого складу.

За словами Кравцова, цей проект можна реалізувати впродовж двох років. Серед особливостей деяких моделей потягів Talgo — система автоматичного нахилу кузову, яка дозволяє не зменшувати швидкість в поворотах.

Другий варіант зменшення тривалості поїздки з Києва до Одеси — будівництво окремої швидкісної лінії Київ – Одеса, що потребує близько 5 мільярдів доларів інвестицій, яких наразі компанія не має.

В той же час, заступник міністра інфраструктури України Віктор Довгань повідомив, що існує третій варіант пришвидшення пасажирських потягів на маршруті Київ-Одеса. 29 травня під час конференції про впровадження євроінтеграційних процесів в транспортній галузі України він заявив про початок розробки проекту модернізації залізниці. За оцінками чиновника, це дозволить зменшити час в дорозі з 7-7,5 годин до 5,5. Вартість проекту приблизно 180 мільйонів гривень.

Раніше повідомлялось, що Укрзалізниця провела капітальний ремонт 130 кілометрів колій.

Нагадаємо, що 24 травня в Україні відкрили другий за довжиною новий Бескидський тунель. Як повідомлялось,  пасажирське сполучення новим ним відкрили 25 травня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 фактів про Бескидський тунель.

Також в Укрзалізниці дозволили пасажирам дізнаватись про наявність кондиціонерів у вагонах.

Поділитись: