УКРАЇНА

«Цікавиться подіями у Криму та друзями» — мати політв’язня Кольченка про побачення з сином

1 серпня, 2018 07:00
УКРАЇНА/«Цікавиться подіями у Криму та друзями» — мати політв’язня Кольченка про побачення з сином
Зберегти
Вигляд
Мати незаконно засудженого до 10 років колонії українця Олександра Кольченка розповіла про його стан після побачення з сином.

Мати незаконно засудженого до 10 років колонії українця Олександра Кольченка розповіла про його стан після побачення з сином.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Він дуже худий, блідий. Мене це хвилює. Намагалася його якось підгодувати за ці три дні. Буду сподіватися, що йому стане краще. Він почав набирати вагу», — розповіла Лариса Кольченко.

За її словами, Олександр дуже цікавиться подіями в анексованому Криму та на материковій Україні.

«Про друзів і подруг розпитував, що відбувається на материковій Україні. Намагалася донести до нього цю інформацію... Розповідала про будівництво Керченського мосту, як будується Крим і Сімферополь», — сказала мати політв’язня.

За її словами, інші в’язні в колонії ставляться до Кольченка нормально, однак з боку адміністрації «іноді бувають різні інциденти». Фізичного насильства до українця не застосовували.

Лариса Кольченко сподівається, що її сина зможуть обміняти.

30 липня Лариса Кольченко, мати українського політв’язня Олександра Кольченка, вперше за 9 місяців зустрілася з сином. Їй дозволили триденне побачення. У спеціальний номер для тривалих побачень Лариса Кольченко взяла з собою 20-кілограмову передачу.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

13 липня мати політв’язня Олександра Кольченка привітала незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова з днем народження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Розумію, що Сашко вже в Крим не повернеться» — інтерв'ю з матір'ю Кольченка

29 червня український політв’язень Кремля Олександр Кольченко в колонії Челябінської області зустрівся з адвокатами та розповів про умови свого утримання та стан здоров’я. Він повідомив, що умови утримання не змінилися, а стан здоров'я — нормальний.

7 червня Кольченко припинив голодування, яке оголосив 31 травня з вимогою звільнити Олега Сенцова. Громадське опублікувало повний текст листа Кольченка. 

Кольченко зазначав, що триматиметься, доки вистачить здоров’я.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини