ENRU

Цукерберга запросили дати свідчення щодо витоку даних у Європарламенті

Співзасновника соцмережі Facebook Марка Цукерберга запросили дати свідчення щодо витоку даних перед законодавцями Європи.

Про це секретар голови Європарламенту повідомив у коментарі The Washington Post.

Повідомляється, що Антоніо Таяні, президент Європарламенту, збирається відправити лист Цукербергу наступного тижня. У листі Таяні звернеться з проханням, щоб співзасновник Facebook засвідчив перед Європарламентом.

Якщо Цукерберг погодиться, йому доведеться постати перед одними з найбільш жорстких критиків технічної індустрії за межами США, зазначає видання.

«Слухання щодо Facebook показують, що у світі ще хвилюються за дотриманням жорстких стандартів конфіденційності даних», — передав слова Таяні його секретар.

У ЄС очікують, що Цукерберг буде готовий дати свідчення і що він «однаково налаштований до відповідальності перед європейськими громадянами».

У Facebook наразі не відповіли на запит газети, чи буде Цукерберг давати свідчення в ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конгрес проти Facebook: що розповів Цукерберг американським законодавцям

Допит Цукерберга у Конгресі тривав два дні, у середу 11 квітня закінчився другий день свідчень засновника Facebook перед американськими законодавцями. Марк Цукерберг визнав, що соціальну мережу використали задля маніпуляції, отримання приватних даних та втручання в політичний процес.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Це була моя помилка»: свідчення Цукерберга перед конгресом США

Нагадаємо, компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією президента США Дональда Трампа, незаконно отримала доступ до даних понад 50 мільйонів користувачів Facebook.

Цукерберг втратив понад $5 млрд через виток даних 50 млн користувачів Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий витік даних із Facebook: що треба знати про скандал із Cambridge Analytica.